PS 4 vs PS 4 Pro

Yorumlariniz için çok teşekkürler PS4 PRO için 1080 p monitör de oynasam Güzel grafik ve performans alirmiyim ? Birde 500-1000 civarı 1080 p güzel monitör önerebilecek varmı :)

PS4 PRO her şekilde daha iyi olur PS4 modeline göre. Fakat ben PRO için paranızı harcamamanız taraftarıyım. İkisini de uzunca bir süre deneyimledim ve şu anda fazla para vermenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Seçim size kalmış elbette orası ayrı ama güzel bir 2. el PS4 bulabilir ve gayet rahat edebilirsiniz.

Neyse sorunuza dönecek olursam evet 1080p monitörde gayet rahat ve güzel grafiklerde oynayabilirsiniz. 4K için daha iyi olduğunu düşünsem de COD gibi oyunlarda 4K çözünürlükte PS4 PRO modelinin bir tık fazla ısındığını fark ettim. Eğer ağır oyunlar oynayacaksanız PS4 PRO kullanırken 1080p çok daha rahat hissettirecektir kanaatimce. Fakat PS4 PRO modelini 1080p çözünürlükte kullanmadığımdan çıkacak problemler var mıdır bilemiyorum.

Yorumlariniz için çok teşekkürler PS4 PRO için 1080 p monitör de oynasam Güzel grafik ve performans alirmiyim ? Birde 500-1000 civarı 1080 p güzel monitör önerebilecek varmı :)
Lenovo D24f-10 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı Bu monitör bende var çok iyi öneririm.
Bu arada sıkıntı çıkmıyor 1080p'de kullanılınca
Ama tabii ki de 4K desteklemiyor. :(
Bu arada monitör 899 TL.
Ama bende fiyatı uzuz olduğu için aldım. Size 1000-1300 tl bandını tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son olarak eklemek isterim ki güzel bir televizyonunuz varsa fazladan monitör için para harcamak da hoş değil. Maksimum 1000₺ ile alacağınız monitörün çok iyi bir seçim olması gerekiyor bence. Yoksa PS4 PRO almışken dandik bir monitör kullanırsanız çok da hoş olmaz.

Son olarak eklemek isterim ki güzel bir televizyonunuz varsa fazladan monitör için para harcamak da hoş değil. Maksimum 1000₺ ile alacağınız monitörün çok iyi bir seçim olması gerekiyor bence. Yoksa PS4 PRO almışken dandik bir monitör kullanırsanız çok da hoş olmaz.
Onu diyorum işte aldığım monitör eko fiyatlı olup makinaya saygısız lik yapmasın tek istegim bu :)

2. el Pro alabilirsin;
1- Bu cihaza 2-3 yıl daha oyun gelecek, kaldı ki Last of Us 2, CyberPunk, FF Remake gibi oyunlar PS4'e geliyor
2- Tr'de cihaz fiyatları hiçbir zaman ucuzlamaz, döviz sebebiyle hep artar, PS4'ü ilk çıktığı yıl yurtdışından 900 liraya almıştım, şu an fiyatlar ortada, yeni gelecek olan PS5 de minimum 500 dolardan gelir gözüküyor (3 bin lira, o da yurtdışından vb. bulabilirsen).
3- İlk üretim cihazlarda genellikle donanımsal problemler oluyor, olması da çok doğal, ben bu sebeple 1 yıla yakın bir süre beklemeni öneririm, cihaz da 2020 sonu çıksa 2021 gibi alınabilir hale gelir.

Hayat kısa, her tarafta bir olay var, savaşlar virüsler... Bu sebeple bu tarz hobisel zevklerinizi ertelemeyin, imkanınız varsa hemen yapın. Şu an 2. el PS3ler bile 700-800 liradan satılıyor(7-8 yaşında aletler en iyi ihtimalle), aldığınız cihazı da satabilirsiniz sonradan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı