PS 4 vs PS 4 Slim vs PS 4 Pro

Razzen

Attopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i7 12700F İşlemci
ASUS TUF GAMING B560M-PLUS Intel B560 Soket 1200 DDR4 5000MHz(OC) M.2 Anakart
GSKILL 32GB (2x16GB) RipjawsV Siyah DDR4 4400MHz CL19 1.50V Ram
ASUS DUAL GeForce RTX 4060 OC 8GB GDDR6 128Bit Nvidia DLSS 3 Ekran Kartı
MSI MAG FORGE 112R ARGB Tempered Siyah ATX Mid Tower KASA
Samsung 1TB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD ( x2 = 2TB ) (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 3300MB)
ZALMAN CNPS10X OPTIMA II 1x120mm RGB FANLI SİYAH İŞLEMCİ
Meslek
Öğrenci
Merhaba PlayStation almayı düşünüyorum fakat hangisini alacagıma karar veremedim. PS 4, PS 4 Slim, PS 4 Pro hangisi alınır sizce? Bütçe önemli değil ama hepsi aynı işi yapar mı ne fark eder?

Merhaba PlayStation almayı düşünüyorum fakat hangisini alacagıma karar veremedim. PS 4, PS 4 Slim, PS 4 Pro hangisi alınır sizce? Bütçe önemli değil ama hepsi aynı işi yapar mı ne fark eder?
Hepsinin arasında pek bir fark yok. Hepsi eskidi artık. Bütçeniz varsa tabii ki pro alın. Performans olarak en iyisi. Fakat, bütçe artırıp ya PlayStation 5 ya da xbox series x/s almak çok daha mantıklı. Eskidi o konsollar. Çok akıcı bir oyun deneyimi sunmaz.

İçlerinde en sorunsuz olanı PS4 Slim modeldir. En sessiz kasadır ayrıca.
PS4 Pro yalandan Pro'dur. Hiçbir esprisi yok bu yüzden onun için fark vermenize gerek yok. Kaldı ki süpürge gibi sesi vardır. 60FPS verdiği oyunlar sayılıdır ve 4K oyun oynatmaz sadece 4K çıkışı destekler. 4K TV varsa ara yüzü 4K görürsünüz sadece.
PS4 FAT ilk çıkan kasadır. Donanım olarak Slim kasa ile aynıdır. Daha sorun çıkarma ihtimali ve sesli olduğu için Slim'den çok uyguna bulunmadıkça tercih edilmez. Parlak kasa değil mat kasa önerimdir bunda.
Ne oynamak için alıyorsunuz? Eğer özel oyunlar oynamayacaksanız bunların hiçbiri alınmaz Series S alınır.

PlayStation 4 Pro al Max 8-9 bin lira ver fazlasını sakın verme fan sesini kontrol et arkasının açılıp açılmadığını kontrol et.

İçlerinde en sorunsuz olanı PS4 Slim modeldir. En sessiz kasadır ayrıca.
PS4 Pro yalandan Pro'dur. Hiçbir esprisi yok bu yüzden onun için fark vermenize gerek yok. Kaldı ki süpürge gibi sesi vardır. 60FPS verdiği oyunlar sayılıdır ve 4K oyun oynatmaz sadece 4K çıkışı destekler. 4K TV varsa ara yüzü 4K görürsünüz sadece.
PS4 fat ilk çıkan kasadır. Donanım olarak Slim kasa ile aynıdır. Daha sorun çıkarma ihtimali ve sesli olduğu için Slim'den çok uyguna bulunmadıkça tercih edilmez. Parlak kasa değil mat kasa önerimdir bunda.
Ne oynamak için alıyorsunuz? Eğer özel oyunlar oynamayacaksanız bunların hiçbiri alınmaz Series S alınır.

Temiz bir Pro modeli bulunursa en iyisidr yalandan produr ne demek en azından günümüz ihtimaliyle Slim kadar sırıtmıyor.

@mehmetxs4
Yalandan Pro derken ne 4K oyun açıyor ne her oyunda 60FPS verebiliyor. Bu konsolun “ Pro” takısıyla çıkma olayı buydu. Üstte 4K ve 60FPS olayını da açıkladım. Slim nerede sırıtıyor? Veya daha farklı sorayım size soruyu: PS4 Pro nerede fark açtı?
Fosil cihazlar için ve Pro gibi gereksiz bir cihaz önererek konu sahibinin cebini ekstra yakmaya teşvik ediyorsunuz.

Son düzenleme:
@mehmetxs4
Yalandan Pro derken ne 4K oyun açıyor ne her oyunda 60FPS verebiliyor. Üstte 4K ve 60FPS olayını da açıkladım. Slim nerede sırıtıyor? Veya daha farklı sorayım size soruyu: PS4 Pro nerede fark açtı?
Fosil cihazlar için ve Pro gibi gereksiz bir cihaz önererek konu sahibinin cebini yakmaya teşvik ediyorsunuz.

Koskoca firma hiçbir fark olmayan konsolu boşuna satmaz ana menüdeki geçişlerde bile PS4 Pro çok daha hızlı oyunlardaki bulanıklık ve kaliteden bahsetmiyorum bile PS4 sabit 30 FPS veremezken PS4 Pro veriyor.

Koskoca firma hiçbir fark olmayan konsolu boşuna satmaz ana menüdeki geçişlerde bile PS4 Pro çok daha hızlı oyunlardaki bulanıklık ve kaliteden bahsetmiyorum bile PS4 sabit 30 FPS veremezken PS4 Pro veriyor.
Tabii zaten arkadaş hep arayüzde gezecek hız önemli (!) Ne önemli farkmış Sony’nin bundan haberi var mı😄
Bulanıklık ve kalite derken? Siz oyun oynadığınıza veya en azından yapılan incelemelere falan baktığınıza emin misiniz? Bir fark yok bulanıklık olarak. Çözünürlük diyorsanız o kısımda bir tık var.
Ps4 1080P Low-medium grafiklerde 30FPS verirken Ps4 Pro ise 1080-1440P arasında medium ayarlarda en fazla 30FPS verdi. PS4 de sabit 30FPS veremediği oyunlar sayılı.
Özel oyunların da hepsi stabil çalışıyor ikisinde de.

Geri
Yukarı