PS 5 mi PC mi?

Değil hacı eğer işin gücün yoksa konsol kadar rahat bir şey yok açıp oynuyorsun ne konfigürasyon yok o çalışacak mı yok o olacak mı aç oyna gitsin çok rahat vallahi.

Çok doğru hadi Europa Universalis oyna. Aa yok tamam o zaman Total wa...aa o da yok, oha bu ne doğru dürüst hiçbir strateji oyunu yok. Neyse Fallout 4 oynayalım da 200 modluk paketimle oyna... Nasıl modlanmıyor ya? Neyse en azından Payday 3 çıkıyor eğer 1 hafta makarna yersem bir de mesaiye kalırsam onu alabilirim(o sırada PC kullanıcısı 1000 TL'ye aldığı 3 yıllık Game Pass ile babalar gibi oynar). Evet ps5 çok mantıklı...

İşimi gören bir bilgisayarım var, ben *sadece oyun* oynamak istiyorum.

Bu arada sadece hikayeli oyunlar oynayacağım.
Hala PC. Gidiyorsun en iyi konsollardan birine 16-17 bin TL veriyorsun, sonra bir bakıyorsun, ''next gen konsol'' dedikleri cihaz sana A Plague Tale Requiem'i 30 FPS oynatıyor. Sonra aylarca bekliyorsun ki 60 FPS oynayasın. PC'de en berbat port denilen TLOU bile şu an oynanabilir düzeyde, hatta ben en berbat haliyle dahi oynadım, yine oynanıyordu aşırı stabil olmasa da. Konsolda tamamen geliştiricinin insafındasın. 4K bilmemkaç FPS dedikleri olay da tam olarak öyle değil. Native 4K oynattığı oyun sayısı çok sayılı. 16-17K civarına 6700XT'li bir sistem toplayıp 165 Hz ekranımda 165 FPS akıcılığı ile oyun oynamanın keyfi konsolda yok. 165'ten sonra 60 FPS berbat geliyor zaten.

Çok doğru hadi Europa Universalis oyna. Aa yok tamam o zaman Total wa...aa o da yok, oha bu ne doğru dürüst hiçbir strateji oyunu yok. Neyse Fallout 4 oynayalım da 200 modluk paketimle oyna... Nasıl modlanmıyor ya? Neyse en azından Payday 3 çıkıyor eğer 1 hafta makarna yersem bir de mesaiye kalırsam onu alabilirim(o sırada PC kullanıcısı 1000 TL'ye aldığı 3 yıllık Game Pass ile babalar gibi oynar). Evet PS5 çok mantıklı...

Dostum ben genellikle CoD serisi gibi ya da God of War gibi oyunları seviyorum oyunları modlamıyorum o yüzden benim gibi kullanıcılar için mantıklı iki cihaza da sahibim farklı kulvarlar ama işim olmasa benim laptopu satar MacBook alırım öyle diyeyim.

Geri
Yukarı