PS mi, PC mi, Xbox mı?

Bu soruya cevap vermek için seni tanımamız lazım. Oynadığın oyun türleri ve oyun oynamak dışındaki faaliyetler ve arabirimler hakkındaki görüşlerin (fare+klavye vs gamepad) cevabı belirler. Fiyatının nispeten pahalı olması ve konsol üreticilerinin birkaç özel oyununu saymazsak PC en güzelidir. Dilersen çeşitli kontrol aygıtları (gamepad, direksiyon vs.) takabilirsin. Konsollar cihaz olarak ucuzdur ama PS oyunları anormal pahalıdır. Xbox abonelik sistemi ucuz ama oyunları pek zengin değil. Benim şahsi görüşüm PC alınmasıdır. Cevap kişiden kişiye değişir.

Bildiğiniz gibi 6 Haziran tarihinde LGS sınavı olacak ve bu sınavdan sonra oyun oynanabilecek bir cihaz istiyorum. Bunun için 3 seçenek var PS, PC, Xbox ama yeni nesil oyunlar için PS5, güçlü bir PC ve Xbox series daha mantıklı oluyor. PS5'in içindeki özel oyunlar (GoW, Spider-Man, Uncharted) gibi oynamadığım güzel oyunlar var. Xbox da Game Pass var ama PC'de her şeyi yapabiliyoruz ama fiyatlar malum şu anlık 6000 TL bütçem var ve sizden öneri istiyorum.

Not: Elimde bozuk bir PS3 ve Intel Core i5 PC var.
PS exculusivelerini seviyorsan: PS5
PS exculusivelerini sevmiyorum, gamepass istiyorum ve PC'deki gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum, açtığım an oynayayim diyorsan: Xbox
Bir sürü oyun oynamak istiyorum, oyun oynamak dışında başka şeyler yapmak istiyorum, bir problem olursa çözerim diyorsan, grafik ayarlarını kendim seçmek istiyorum diyorsan, ücretsiz online oyun oynamak istiyorsan, mouse-klavye istiyorsan: PC

Yeni konular

Geri
Yukarı