PS 5 parasına değer mi?

Keşke dualsens de sizin söylediğiniz arızaları yaşamış olsam sizi anlardım.
Biri orijinal biri ikinci el olmak üzere 2 tane kol aldım ve gerçekten benim oynama sürem çok.
Kol için değil ama PS5 sorunlu diyen kişiler var ya Netflix'i bile PS5'den oynatıyorum günde en az 8 saat çalıştırıyorum sorunsuz kullanıyorum.

Şimdi hocam orada bir duralım :)
Evet siz sorun yaşamamış olabilirsiniz keza ben de 8 aydır kutunun içinden çıkan kol ile oynuyorum günde ortalama 3-5 saat oynarım genelde ona rağmen bende de hiçbir problem yaratmadı ne kol ne konsol. Fakat bu demek değil ki sorunsuz.
Ben gruplarda falan neredeyse her hafta bozuk DualSense arızası görüyorum. Ya drift ya tetik ya da kare üçgen daire çarpı tuşlarından birinin içine kaçması genelde bu 3 kronik sorun var. Millet madem sorundan bahsetmiş ben size söyleyeyim bu üçünden başka da ben farklı bir hata görmedim kollarda.
Gelelim PS5 SORUNLARINA
1-Az insanda gördüğüm ama olabilen bir sorun: Kutunun içinden makinenin bozuk çıkması. Yanlış okumadınız bildiğiniz makinenin ekran kartında ya da SSDsinde sorunu olabiliyor. Garanti değiştiriyor.
2-Şimdi bu bir sorun değil ama milleti çok rahatsız eden bir durum:
3 farklı tip fan kullanılmış. Lafı yerindeyse bunların en dandiği Nidec Fan. NMB, Delta modellere göre uğultu yapıyor bir nevi üfleme sesi diyelim. Coil'i bile bastırıyor namussuz :)
@Zettabyte hocam bu arada bunca laf sana değil yanlış anlama genelleme yaparak yazmak istedim :)

Bu şekilde düşünmen mantıksız. Sen bilgisayar ve XBOX'a sadece Microsoft gözüyle bakıyorsun. O zaman bende sana madem bilgisayarın var neden PS 5 alıyorsun derim. PS 5'in oyun fiyatları çok yüksek onu almak yerine XBOX Series S alıp 3 aylık gamepass'i 11 TL'ye almak bence daha mantıklı. Oyun fiyatları ile ilgilenmiyorsan bence dijital sürüm alınabilir. Normal sürüm o parayı hak etmiyor.
Asıl senin bu şekilde düşünmen acayip mantıksız. Arkadaş bilgisayarım var diyor zaten. Xbox oyunlarının tümü bilgisayarda oynanabilirken neden boş yere masraf yapsın? Güzel bir bilgisayar sahibinin Xbox alması kadar saçma birşey yok çünkü dediğim gibi aynı oyunlar bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. "Madem bilgisayarın var neden PS5 alıyorsun" sorusuda hayatımda duyduğum en saçma soru. PlayStation 5'e gelecek bir sürü yeni özel oyun var. Bunları oynamak için alıyor olabilir dimi? PlayStation kullanmadığın her halinden belli. Oyun fiyatlarına sadece Store üzerinden bakıp yorum yapman gerçekten PlayStation'dan anlamadığını gösteriyor. Dijital hesap alabilirsin, diskli oyun alıp satabilirsin. Kardeşlik grupları, disk takas grupları gibi gruplar var ve bu şekilde PC'den bile ucuza oynayabileceğin seçenekler mevcut.

Asıl senin bu şekilde düşünmen acayip mantıksız. Arkadaş bilgisayarım var diyor zaten. Xbox oyunlarının tümü bilgisayarda oynanabilirken neden boş yere masraf yapsın? Güzel bir bilgisayar sahibinin Xbox alması kadar saçma bir şey yok çünkü dediğim gibi aynı oyunlar bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. "Madem bilgisayarın var neden PS5 alıyorsun" sorusuda hayatımda duyduğum en saçma soru. PlayStation 5'e gelecek bir sürü yeni özel oyun var. Bunları oynamak için alıyor olabilir değil mi? PlayStation kullanmadığın her halinden belli. Oyun fiyatlarına sadece Store üzerinden bakıp yorum yapman gerçekten PlayStation'dan anlamadığını gösteriyor. Dijital hesap alabilirsin, diskli oyun alıp satabilirsin. Kardeşlik grupları, disk takas grupları gibi gruplar var ve bu şekilde PC'den bile ucuza oynayabileceğin seçenekler mevcut.

Sayenizde artık yalnız değilim.
Tüm PC oyununa para verip alan arkadaşlara sesleniyorum.
PS5 oyunlarını CD ile alıyorsunuz oynadıktan sonra geri satıyorsunuz PC platformundan aldığını tüm oyunlara verdiğiniz para ile kalıyor.
500 liraya CD alıp oynadıktan sonra en kötü 400 liraya geri satmak mı?
PC oyununda 300 liraya almak ve hesapta o şekilde kalması mı?
Hangisi mantıklı?

Son düzenleme:
PS5 oyunlarını CD ile alıyorsunuz oynadıktan sonra geri satıyorsunuz PC platformundan aldığını tüm oyunlara verdiğiniz para ile kalıyor.
Hangisi mantıklı?
Hayatında bi kere bile PlayStation kullanmayıp, konsolu sadece oyun fiyatları üzerinden yargılayan tayfayı ciddiye bile almamak lazım. Xbox oyunlarınında fiyat olarak PlayStation'ından aşağı kalır yanı yok. Game Pass sistemi sayesinde uygun fiyata oyun oynanabiliyor. Game Pass sistemi olmasa zaten Xbox alan kaç kişi çıkar acaba?
Screenshot_20211029-110459_Edge.jpg
Screenshot_20211029-110401_Edge.jpg

Ben yerinizde olsam yatırım yapardım. Mesela gidip bende en son model istesem bilgisayarı topların ama en F/P bolgisayarı kurmaya çalıştım arta kalan para ile yatırım.

Hangisi mantıklı?

1. si herkes düşündüğünüz gibi alıp satamıyor iyi fiyatlara 2. si PC'ye gelince steam düzgün kullanmadığınız için bilemezsiniz Steam'e para atmıyoruz CS:GO skinleri o bu şu oyunlardan düşenler olsun ucuza skin alıp 70 TL'yi 130 TL'ye katlıyabiliyorsunuz yani yöntemler çok ve oyun almak istedinmi bir şeyler satarak hiç uraşmadan Steam pazarından oyunu bedavaya alıyorsunuz tabi kullanabilen için öyle buda benim steam hesabım inanmazsan bakabilirsin Steam Community :: WOLFMAN .

1. si herkes düşündüğünüz gibi alıp satamıyor iyi fiyatlara.

1.sinin cavabı benim Steam'ı düzgün kullanmadığım kadar sizde CD takas işini bilemezsiniz.
En basit örneği ile ghost of Tsushima'yi 200 liraya aldım 180 liraya geri sattım.

2. si PC'ye gelince Steam düzgün kullanmadığınız için bilemezsiniz Steam'e para atmıyoruz CS:GO skinleri o bu şu oyunlardan düşenler olsun ucuza skin alıp 70 TL'yi 130 TL'ye katlıyabiliyorsunuz yani yöntemler çok ve oyun almak istedinmi bir şeyler satarak hiç uraşmadan Steam pazarından oyunu bedavaya alıyorsunuz tabii kullanabilen için öyle bu da benim Steam hesabım inanmazsan bakabilirsin Steam Community :: WOLFMAN.

2.sinin cevabı sizin söylediğinizi yapanların sayı Steam'deki kullanıcıların %10'nu geçmez oyun eşalarını satıp oyun alan kaç kişi var istersen yeni bir konu oluşturup bakabilirsin.
İkinci el oyunu satıp alanların her durumda sayısı fazla ve sizin düşündüğünüz gibi değil.
Neyse biz burada PS5 parasına değer mi sorusunu tartışıyoruz.
Oyunları indirime girince alırsanız CD takası yaparsanız uygun fiyatlı oyun oynamış oluyorsunuz.

Steam'deki rahatlık hiçbirşeyde yok CS:GO bileti alıyorsun 130 TL'ye oynuyorsun en kötü 200-300 TL'ye çıkıyor bir sürü yol var oyun almak için sistem oturmuş bir şekilde çalışıyor.

Hangisi mantıklı?

1.sinin cavabı benim Steam'ı düzgün kullanmadığım kadar sizde CD takas işini bilemezsiniz.
En basit örneği ile ghost of Tsushima'yi 200 liraya aldım 180 liraya geri sattım.

2.sinin cevabı sizin söylediğinizi yapanların sayı Steam'deki kullanıcıların %10'nu geçmez oyun eşalarını satıp oyun alan kaç kişi var istersen yeni bir konu oluşturup bakabilirsin.
İkinci el oyunu satıp alanların her durumda sayısı fazla ve sizin düşündüğünüz gibi değil.
Oyunları indirime girince alırsanız CD takası yaparsanız uygun fiyatlı oyun oynamış oluyorsunuz.

2. el oyun satıp alanların sayısı fazla ama sana göre Steam'e erişen kullanıcı sayısı daha fazla kaç kişi playstationa sahip bu ülkede :D

Steam'deki rahatlık hiçbirşeyde yok yakında Xbox Series S alacağım oda TV'ye takıp 1kaç oyun girerim diye ama ciddi anlamda bilgisayara göre tek avantajı konsolun 8-10 sene oyun oynatması en hayran olduğum konsol PS3 dür 512 MB RAM ile GTA 5 oynattı ve grafikler bence iyiydi o yüzden oyun fiyatı umurumda değil ama adamlar uzun süre yaptıkları ürüne destek vermesi iyi.

Geri
Yukarı