PS 5 vs PC

PS5 aldım bekliyorum gelmesini. PS4'ü de hediye ettim. Ancak alacak olsam ilk tercihim yine PC olur.
PSN'e üye olursan her ay bedava oyun veriyorlar. Aylık 25 TL civarı. Oyunları pahalı olsa da bu özellik sayesinde her zaman oyunun oluyor.

PS5'e sürekli PS Plus ödeyeceksiniz, oyun için para ödeyeceksiniz, PS5'i açmak için bile utanmasa para isteyecek bir firma Sony. Bence almayın, bir 8 GB RAM daha alın bir de Overclock yapın ekran kartına bir de adam akıllı soğutma uf. İstediğiniz oyunu yüksek çözünürlükte Orta ayarlar da oynarsınız.

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim. PS5 daha mantıklı gibi yani o fiyata hem dualsense hem 4K RTX oyun oynatan PC upgrade yapılmıyor galiba.

Gelmediyse daha bana da alabilir mi PS 5? Ücreti veririm vallahi.

2 Tane getirince vergisini ödemek gerekiyor o yüzden oradan almakla buradan almak aynı olur.

PS5 al ama CD'li versiyonu al. Oyun takaslarsın, ikinci el al/sat yaparsın ucuza getirirsin.

100 Euro oradan kısıp 2 tane oyun almayı planlıyorum örneğin: AC Valhalla 470TL PS5, Cyberpunk 2077 460TL.

Parçaları da PS gibi ucuza yurtdışından getirtme imkanı varsa sisteminde ekran kartını RTX 3060 Ti yap, 8 GB daha RAM ekle ve sağlam bir PSU al. PS5 performansına yaklaşırsın.

Dualsense içinde alıyorum biraz PC alırsam PC'nin yanında kola 70 Euro vereceğim ve PC ile tam uyumlu değil haptic feedback yok.

4000 TL'ye 4K 60 FPS oyun açacak ekran kartını bile alamazsın.
PS5'e gelirsek, oyun fiyatları problem değil diyorsan kesinlikle al.
Eğer bir oyuna 600-700 TL vermek zor olacaksa akrabandan Xbox Series X istemen daha mantıklı gibi.

Kardeşlik ile 250 300TL fiyata oyun alabilirim indirimlerle düşer biraz daha.

Xbox Series X alacağınız PC'den daha güçlü olur ve 7 sene götürür. XSX'deki Game Pass sayesinde oyunsuz kalmazsınız. Ben XSX öneririm.

Xbox Series X alacağınız PC'den daha güçlü olur ve 7 sene götürür. Xsx'deki Game Pass sayesinde oyunsuz kalmazsınız. Ben XSX öneririm.

Evet Gamepass çok iyi ama Xbox'ın kolları sıktı artık hep aynı kol. Hem Sony'de Gamepass gibi bir şey yapabilirmiş ne kadar doğru bilmiyorum. PS kolunu denemek istiyorum.

Evet GamePass çok iyi ama Xbox'ın kolları sıktı artık hep aynı kol. Hem Sony'de GamePass gibi bir şey yapabilirmiş ne kadar doğru bilmiyorum. PS kolunu denemek istiyorum.
Kol konusunda PS daha önde. PS Game Pass gibi bir sistem yapamaz, yapsa bile Game Pass kadar büyük olamaz. Sony büyük prodiksiyonlu oyunlar yapıyor. GoW 200 milyon dolara yapıldı. Game Pass gibi bir sistemle zarar ederler.
Bence kol için konsol almayın. 7 sene kullanacaksınız ne de olsa.

Kol konusunda PS daha önde. PS Game Pass gibi bir sistem yapamaz, yapsa bile Game Pass kadar büyük olamaz. Sony büyük prodiksiyonlu oyunlar yapıyor. GoW 200 milyon dolara yapıldı. Game Pass gibi bir sistemle zarar ederler.
Bence kol için konsol almayın. 7 sene kullanacaksınız ne de olsa.

Tabii ki direk Gamepass gibi ilk ay 6 lira tarzı bir şey yapmaz ama belki PS Plus'ı daha öne çıkarabilir? Eğer oyunlar çok pahalı gelirse satarım PS5'i aldığımdan düşüğe satmam imkansız zaten Türkiye'de. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı