PS Exclusive'ler PC'ye gelmemeli

PS Fanları kadar insanları çileden çıkaran bir kitle yok ya. Sony, yıllarca PC kitlesini küçük gördü. Ardından Microsoft bir geldi pir geldi yani. Sony Xbox'tan daha önce PC'ye adımını atmadığı için ahlayıp vahlıyordur şu an. Eğer Quantic Dream kendi bünyelerinden ayrılıp PC'ye çıkmasaydı Sony daha yeni açılıyordu PC Sektorüne. Detroit'in PC'deki satış başarısını gördükten sonra PC'ye açıldılar. Ayrıca yeni nesilde Sony büyük bir yıkıma uğrayacak. Starfield, CoD, Overwatch 2, TES6 daha sayamadığım onlarca Activision Blizzard ve Bethesda oyunu Microsoft Exclusive (PC, Xbox) olacak siz de yine yazarsınız forumlarda "Skyrim niye PS'ye gelmiyor" diye. 🤣 Ayrıca God Of War PC'de 10 numara olmuş, ilk çıktığında PS4'te oynamıştım hep 60 FPS+ oyun oynadığım için gözüme değişik gelmişti. Şimdi PC'de Ultra'da 60 FPS oynuyorum, oyun gayet akıyor.

Bir XBOX kullanıcısı olarak PC Master Race arkadaşlar. Bunu inkar edecek adam kafasına huni takıp gezsin. PC oyuncuları hem XBOX exclusive oyunları hem PS exclusive oyunları oynayacak, çünkü bu tarafta da çok para var. Kaldı ki bu durum sizi neden rahatsız ediyor? Başkalarının da o oyunları oynayabilmesi, o deneyimleri tatması bence gayet hoş bir şey. Yıllardır Red Dead Redemption 1 oynamak istedim, yıllardır PC'ye gelmedi. XBOX Series S'im olunca oynayabildim 10 senelik oyunu. Bu kadar bencil olmayın isterseniz he?

Bir yandan da konsolu cazip tutmaları için exclusive oyun getirmeleri gerekiyor, o açıdan doğru. Fakat artık exclusive devri de bitti, eğer PS inatla exclusive takılacağım derse Nintendo gibi kendi fanbase'i ile emektar bir konsol üreticisi olarak yola devam eder. Ha bu kötü bir şey mi, değil ama PS marketteki çapını baya kaybeder.

Ben 1 ay önce falan PS4 aldım. Amacım Exclusive oyun oynamaktı ama Sony PC'ye oyun çıkarmak konusunda hız kesecek gibi durmuyor. Abi kutunun üzerine koskocaman PS4 özel yazıyorsunuz ama sonra yaptığınız işe bak! Saçmalık bu, yakında TLOU falan gelir diyorlar.

Hem kendilerine de zarar değil mi? İnsanlar neden PS özel oyunları PC'ye çıkıyorken bir PS almak istesin? Tamamen saçmalık.
PS4 Aldınız diye pc kullananları umursamamazlığınızı saymıyorum yine almadan önce bekleseydiniz o zaman ama ps4 almasaydınız ne güzel iş diyip konu açardınız.

Sony paranın PC tarafında olduğunu anladı. God of War PC'ye geldikten sonra bütün ex oyunlar PC'ye gelecek artık bu kesin. Örneğin Last of Us yenilenmiş olarak 2023 yılında gelecektir.

Bu paylaşımın tuz oranı normalden daha fazla.
1642748554570.png

Ahhahaha şirket kazanacağı parayı düşünüyor tabikide. GOW Steam'de yargı dağıtınca anladılarki para var seve seve gelecekler. Zaten bu özel oyun mantığı kendi adına da kötü olacak. Başta Bethesta sonra Activision, ilerde ne olacak belli değil kendi konsoluna çıkmayacak sırf ÖZEL oyun mantığı yüzünden.
Firmalar oyun yapar. Sony oyunu PS exclusive yapmak ister ve sözleşme imzalar. Sözleşmeler süreli olur ve süresi dolunca PS exclusive kalmak zorunda kalmaz oyun. Daha fazla para kazanmak isteyen oyun yapımcısı oyunu PC'ye getirir. Bütün olay bu. Sony neden yeniden bir sözleşme yapsın ki satacağını satmış zaten.
Oyun yapıyor dediğin firmalar (yani stüdyolar) zaten Sony'nin stüdyosu yani anlaşma falan yok alın bu oyunu siz yapın diyor o kadar.

Geri
Yukarı