PS mi PC mi?

Hocam gönlünüzden ne geçiyorsa tabi ki onu tercih edin bütçeniz belli, siz kendi durumunuzu yapılabilir şeyleri biliyorsunuz, eğer konsola alışıksanız ve ps tarafında uncharted, last of uslar gow'ları oynamadıysanız daha vardır muhakkak bloodborne'lar falan tercih edebilirsiniz baya bir vaktinizi alacaktır. Ben böyle yorum yaparken bazen kendimden de yola çıkıyorum bende hiç PC yok, satmıştım geri toplamadım evlenince, Xbox Series X ve Steam Deck var bende sadece, oyunların artık konsollardan PC'ye çıkması muhabbetinden konsola artık sıcak bakmıyorum o yüzden. PS4 beni memnun eder derseniz güzel oyunlar mevcut uzun bir zaman sizi meşgul eder.
O dediğiniz oyunları hiç oynamadım, eminim çok güzel oyunlardır.
Ama yine de içimde bi lol oynamak kalacak yani o da doğruya doğru. Teşekkür ederim size, ben biraz daha düşüneceğim :)

İlerisi derken 2024-2025 oyunlarınımı kassediyorsunuz? eğer öyle diyorsanız maalesef evet fazlasıyla can sıkar bir süre sonra aldığınıza pişman eder.

ama ben tahminimce ps4'ün 2024'ün sonuna kadar yaşayacağını düşünüyorum çünkü hala oyuncu sayısı ps 5 ten aşırı fazla biraz daha düşük grafikli olsada yapımcılar ps4'e oyun çıkarmayı düşünürler bence.
İlerisi derken şöyle, üst de ki mesajımda da yazdım.
3200G'li sistem sadece işlemci ağırlıklı oyunları açabiliyor, birde ufak tefek oyunlar.
İleride fikrim değiştiğinde, yeni bir ekran kartı satın almam gerekecek ve bu işlemciye rx 6600 bile taksam hiç bir fps artışı olmuyor, işlemcide değişmesi gerekli.İşlemciye r5 3600 desek 3000₺ civarında, en uygun ekran kartıda 8000₺ rtx 2060 sıfır fiyatı.
Toplam fiyat 17-18k oluyor ve bu bütçeye rtx 3060 lı sistem çok rahat bulunur. Canımı sıkan konu bu benim hocam.
İkinci el alırsam fiyat daha da düşük olur ama biraz korkuyorum açıkcası, pc den pek anlamıyorum, bozulunca nasıl yaptıracam, boşu boşuna para verecem.
Ps de en azından mağaza garantili oluyor.
Ben valorant ve lol oynamayı çok istiyorum ama ilerisini düşününce biraz moralim bozuluyor fiyat olarak bakınca.

Ps'dan sa Apu sistem almak biraz daha mantıklı geldi aslında, benim istediğim oyunlar şimdilik lol ve valorant, ileride yüksek grafikli oyunlar oynamak istediğimde ps alırım.
Bu sistemle 100-150 fps valorant ve lol'den alırım bu bana fazlasıyla yeter.
Siz ne dersiniz?
@Yiğitt35

Son düzenleme:
2. El hazır sistemden korkuyorum biraz, bozulursa adam der banane, ps de mağazadan alacağım için garanti verirler sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum ben.
@196444
Yaşadığınız ilde, Param Güvende ile satış yapan kişilere ulaşabilir ve PC'yi yerinde görüp deneyerek, elden %10 indirimli (Minimum) alabilirsiniz. Başlangıç bütçeniz için "iyi" bir PC olmayacaktır, evet ama PS4 de tam bir çile bana göre. PC'ye kıyasla, her oyun en az 10 yıl eskiymiş gibi duruyor! 🫣

Yaşadığınız ilde, Param Güvende ile satış yapan kişilere ulaşabilir ve PC'yi yerinde görüp deneyerek, elden %10 indirimli (Minimum) alabilirsiniz. Başlangıç bütçeniz için "iyi" bir PC olmayacaktır, evet ama PS4 de tam bir çile bana göre. PC'ye kıyasla, her oyun en az 10 yıl eskiymiş gibi duruyor! 🫣
Geçenler de ps kafeye gitmiştim, orada ps4 oynamıştım ve dediğiniz gibiydi ne yalan söyleyeyim, sesli mi dersin, çözünürlük düşükmü dersin..
Hocam aklıma şöyle bir şey geldi.
En azından anakart sıfır olsun, A320'ler bile 2000₺ olmuş, onun yerine Asrock B550 alsam 2150₺, 2. El 3200G alsam 1000₺'ye, ram de 650₺
İleride ekran kartı takmam gerektiğinde ikinci ele yönelirim bende, ozaman uygun fiyata da denk gelir sistem hemde.
Sadece ekran kartı ikinci el olur, komple 2.el sistemden iyidir bence.
Birde benim en çok oynamak istediğin oyunlar öncelikle valorant ve lol, ps alsam bile pek oynamam gibi geliyor bana.
@Yiğitt35
Siz ne dersiniz?

Geçenler de ps kafeye gitmiştim, orada ps4 oynamıştım ve dediğiniz gibiydi ne yalan söyleyeyim, sesli mi dersin, çözünürlük düşükmü dersin..
En azından anakart sıfır olsun, A320'ler bile 2000₺ olmuş, onun yerine Asrock B550 alsam 2150₺, 2. El 3200G alsam 1000₺'ye, ram de 650₺
İleride ekran kartı takmam gerektiğinde ikinci ele yönelirim bende, ozaman uygun fiyata da denk gelir sistem hemde.
Birde benim en çok oynamak istediğin oyunlar öncelikle valorant ve lol, ps alsam bile pek oynamam gibi geliyor bana.
@Yiğitt35
Siz ne dersiniz?
Valorant vb FPS oyunları oynamıyorum ama bu tarz oyunlar oynamayı düşünüyorsanız, zaten gamepad ile zorluk çekeceksiniz + Muhtemelen de grafik düşüreceksiniz. Bildiğim kadarıyla zaten çok abartılı sistem isteyen oyunlar değil ve kare hızı için grafik düşüreceğinizi de varsayarsak, PC yine daha mantıklı duruyor ama son karar sizin tabii. Bence, oynamayı düşündüğünüz oyunları her iki platformda da test edip, artı ve eksilerine göre karar verin.

Valorant vb FPS oyunları oynamıyorum ama bu tarz oyunlar oynamayı düşünüyorsanız, zaten gamepad ile zorluk çekeceksiniz + Muhtemelen de grafik düşüreceksiniz. Bildiğim kadarıyla zaten çok abartılı sistem isteyen oyunlar değil ve kare hızı için grafik düşüreceğinizi de varsayarsak, PC yine daha mantıklı duruyor ama son karar sizin tabii. Bence, oynamayı düşündüğünüz oyunları her iki platformda da test edip, artı ve eksilerine göre karar verin.
İstediğim oyunlarda grafik pek önemli değil, fps önemli daha çok, 3200G de, 100-150fps veriyor gayet yeterli benim için.
Dediğim gibi, cp77, rdr2 gibi ekran kartı isteyen oyunları oynamayı şimdilik düşünmüyorum, o zamanda ikinci el ekran kartı alırım, garantili temiz bir şey.
Tüm sistemin ikinci el olmasındansa bir tane parçasının ikinci el olmasının bir zararı olmaz bence, üstelik fiyatıda uygun olur, sıfır toplanınca daha pahalıya geliyordu çünkü.
Teşekkür ederim hocam size, son durumu yeniden yazarım ben :)

PS4 vs tam bilmem ben hocam, tavsiyem komple ikinci elden temiz parçalarla sistem dizmeniz olur ama. Daha uygun fiyata daha iyi parçalar veya daha uygun fiyata aynı parçalar toplanıp para artırılabilir.

@Yiğitt35
@Yiğitt35
Siz ne dersiniz?
Hocam şu mesajımda ki gibi yapsam daha iyi olmazmı, psu ve anakart en azından sıfır olur, daha az riskli olur hemde, tüm parçaların ikinci el olması pek içime sinmedi,ne dersiniz?

Geri
Yukarı