PS Vita vs Nintendo Switch

678898

Picopat
İyi sosyallar yaz tatilinde bir yerlere falan çok gidiyoruz, el konsolu almayı düşünüyorum. PS Vita ve Nintendo Switch arasında kaldım.(ikisini de her türlü kıracağım) PS Vita normalde ortalama 2500-3000 falandı bir gündeme geldi fiyatı 5K ya kadar çıkmış PS Vita switchin yanına yaklaşamaz ama kırılınca PSN'e yine erişilebiliyormuş diye görmüştüm. Sizce bunun için PS Vita alınır mı? Yoksa switch her türlü daha mı iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi sosyallar yaz tatilinde bir yerlere falan çok gidiyoruz, el konsolu almayı düşünüyorum. PS Vita ve Nintendo Switch arasında kaldım.(ikisini de her türlü kıracağım) PS Vita normalde ortalama 2500-3000 falandı bir gündeme geldi fiyatı 5K ya kadar çıkmış PS Vita switchin yanına yaklaşamaz ama kırılınca PSN'e yine erişilebiliyormuş diye görmüştüm. Sizce bunun için PS Vita alınır mı? Yoksa switch her türlü daha mı iyi?
Çakma vitalar var hocam.

Biraz detay vermeniz lazım, PSN sizin için ne kadar önemli? PS Vita'yı kırması çok çok kolay ve PSN'e erişildiği doğrudur fakat Switch karşısında önermem. Önce bu konsolların oyun kütüphanesine bakacaksınız. Nintendo Switch oyun kütüphanesi çok daha kalitelidir. PS Vita'da güzel oyun sayısı gerçekten çok az ve yetersiz. Performans, güncellik gibi konularda Switch alıyor. Şuan Vita'nın avantajı daha kolay kırılmasıdır ve PS ekosistemi kuran biri için platin kupa makinesidir bunun dışında alınmasını pek önermem. Onun yerine Switch alın çip taktırın derim, en azından Nintendo'da çok kaliteli oyunlar oynamış olursunuz.

Geri
Yukarı