PS2 CD döndürmüyor

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Merhaba, elime bir tanıdıktan PS2 Slim PAL geçti ve hangi CD'yi takarsam takayım CD dönmüyor. Browser'a girdiğimde "There is no data." hatası alıyorum. Internette gördüğüm "sensörlere bastırarak deneme" yöntemini denedim fakat işe yaramadı, iki sensöre birden parmağımı koydum konsolu yeniden başlattım gene CD dönmedi. Ne arızası olabilir?

Arızası mekanik sistemden dolayı olabilir toz ya da yağı olmadığından yağlıyarak bunu çözebilirsiniz ya da içindeki plastik kayış mekanizmasından çıkmış olabilir.

Sensör en yukarıda. Elektriğe bağlı değilken en aşağıya çekip elektrik verdikten sonra CD yi takıp başlatın su şekilde zamanında çözdüğüm oluyordu. Ama sensörde göz var oraya dikkat edin hassas parçadır.

PS2'nin kronik sorunu bu maalesef.
Şöyle deneyebilirisiniz cd'yi taktıktan sonra kendi elinizle döndürüp çalıştırmayı deneyin başka bir çaresi yok.
Denedim hocam işe yaramadı.
Arızası mekanik sistemden dolayı olabilir toz ya da yağı olmadığından yağlayarak bunu çözebilirsiniz ya da içindeki plastik kayış mekanizmasından çıkmış olabilir.
Konsol biraz tozlu fakat içinde döndürmesini engelleyecek bir durum görmedim CD ellerimle rahat dönüyor yani yağa da ihtiyacı yok bence. Plastik kayış dediğiniz parçayı işaretleyerek atar mısınız? Konsollar hakkında donanım bilgim çok az.

Sensör en yukarıda. Elektriğe bağlı değilken en aşağıya çekip elektrik verdikten sonra CD yi takıp başlatın su şekilde zamanında çözdüğüm oluyordu. Ama sensörde göz var oraya dikkat edin hassas parçadır.
En yukarıda dediğiniz sensör hangisi? Başlatma tuşuna yakın olan mı yoksa konsolun arka tarafında olan mı?

ce0c4de2ab544f658351b507edf2f3cf.png

Tracking Motor\drive arasındaki bir sorun olabilir hocam. PS2 modelinde galiba burada plastik küçük bir kayış vardı.

Denedim hocam işe yaramadı.

Konsol biraz tozlu fakat içinde döndürmesini engelleyecek bir durum görmedim CD ellerimle rahat dönüyor yani yağa da ihtiyacı yok bence. Plastik kayış dediğiniz parçayı işaretleyerek atar mısınız? Konsollar hakkında donanım bilgim çok az.

En yukarıda dediğiniz sensör hangisi? Başlatma tuşuna yakın olan mı yoksa konsolun arka tarafında olan mı?

Geri
Yukarı