PS2... Eski Efsane

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
-Öğrenci
Bende bu konsolun sahiplerinden biri olarak söylemek isterim ki PS2 ye yapılan şey nankörlük. Özellikle Sony'nin yaptığı, çünkü 2000 yılından 2006 (PS3 çıkana kadar yani) geçen sürede pek çok oyuncu PS2 aldı ve yine pek çok kişinin hiç yüzüne bakmadığı bir PS2'si var. Sony nankör çünkü 6 yıl kendisine gayet iyi para kazandıran bir konsola günümüzde çıkan oyunlar sadece Pes 2012 , Fifa 2012, NBA 2K12 gibi oyunlar. Yani her oyuncunun PS3 alacak bütçesi yoksa PS2 ile ne yapacak? Bence Sony şu olaya bir el atsın ve en azından gerçek bir klasik hazırlasın ki PS2 oyuncuları biraz sevinsin .

İyide Recep abi , kendimden örnek vereyim. Babam yazın bana gayet güzel bir bilgisayar toplattı (ben bilmeden ama sistem güzel biliyorsun zaten). Şimdi bilgisayara 1350 TL verdi tamam. Şimdi ben gidip söylesem bana PS3 al (Kendisi HD TV alma konusunda tereddütlü idi (kullanım açısından)) bana vereceği cevap hiç olumlu olmaz. Şimdi sen diyeceksin bilgisayarla oyna, bu sefer ben diyeceğim GoW3 nerde Killzone 3 nerde? Hele ki doğum günümde bir akrabam sayesinde PS2 sahibi olunca ve mevcut oyunlara bakınca biraz kaşlarım çatıldı. Yani bilgisayardan PS2 ye bakmıyorum bile o kadar az bir çeşitlilik var ki. Sırf bu yüzden biraz isyan ettim :D (ayrıca donanım olarak kötü olsada güzel bir senaryo hiç fena olmaz) :)

Sony hala PS2 üretip satıyor. Bence bu 20 senelik bir konsola nankörlük etmediğinin göstergesi :D Ayrıca Black ve Shadow Of Solossus benim çok hoşuma gitmişti kesin oyna. PS2'nin oyun çeşitliliği hala PS3'ten fazlayken nasıl oyun bulamıyorsun. :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı