PS2 Ulaunchelf bir türlü kurulmuyor

kopkeliekmek

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP BC001NT GTX960M İ7 6700HQ 4GB VRAM 16GB RAM 128GB M.2 SSD+2TBHDD
HP BC303NT GTX950M İ5 7200U 2GB VRAM 8GB RAM 256GB M.2 SSD+1TBHDD
ASUS X515JF İ5 1035G1 MX130 2GB VRAM 4GB RAM 256GB M.2 SSD
Cihazım SCHP-9004 serisi pal model. Üstünde matrix Infinity çip var. Ben ulaunchelf kurmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremedim. İlk önce freedvdboot olarak denedim fakat CD Player versiyonum uymuyormuş (2.00). Daha sonra ben neden çipi kullanarak yüklemiyorum dedim ve DVD'ye internetten ulaunchelf. ISO DVD için olanını indirip yazdırdım. Lakin her açtığımda kırmızı ekran veriyor. Hata şöylebilirsiniz 'please insert a PlayStation format disc'. Ne yapmam gerek? 5-6 DVD ve CD yaktım. Freedvdboot ile yaktıklarımda 'unable to read disc' hatası alıyorum. @592041 @KIZIL BARON

Elimde 4 tane 2 ikisi 8MB biri 32MB diğeri 64MB Memory Card'lar var ama fmcb kuramıyorum bir el atsanız hocam.

Hocam benimkinde modbo 4.0 olması gerekiyor ama yine de iş görüyor bugüne kadar bozulmadıysa ya da PlayStation'a zarar vermediyse stabil bir çipi yakalamışım demek ki.
Benim elimdeki PlayStation'lar:
Scph 50004 gri fat kasa ve rahmetli olan scph 70004 Slim mevcut. Slim kasa da orijinal matrix var ama bir gün oynayayım dedim, sıkıldım açtım PlayStation'u fandan traktör motoru gibi ses geliyordu :D tabii ben bir süre daha oynamaya devam ettim, çat diye bir sesin gelmesi ve odanın şartelinin atması bir oldu. Açtım baktım GS çipi ortasından çatlamış. :D

Sony-PlayStation2-SCPH-70001-Motherboard-Top.jpg

800px-PS2_GH-001_Motherboard.png

7000X serisinde GS yonga kalitesi düşmüş 🙄

Hocam bu 2. fotoğraftaki anakartı nedense pek hatırlayamadım?

Hatırlayamazsınız, hiç görme şansına sahip olmadık. Kendisi ilk çikan PS2 konsolunun anakartı 😎

Screenshot_20230403-001216_Chrome.jpg

Hocam bu 2. fotoğraftaki anakartı nedense pek hatırlayamadım?

Konsolda fark ettiniz mi bilmiyorum ama lan portu yok ve HDD takılmıyor. Paralel çıkış var, cheat kartları için harika gibi.

Hocam lan portu için fat kasalarda ekstra bir parça almamız gerekiyordu. :)

Eki Görüntüle 1725063

Evet bu doğru ama bu konsolda bunu takacak alan yok 🙄😅 benim 50004 konsolumda paylaştığınız aparatın tek portlu olanı var.

images (4).jpeg

HDD kitleri Linux desteği için üretildi kopya oyuna ilaç oldu.

Harika zamanlardı 😅 şimdi hiçbir şey eski heyecanı vermiyor.

Hocam aşırı oynayasım geldi şimdi PlayStation 2'yi kurup, PlayStation 1 oyunlarıda mevcut HDD'sinde. Elimde PlayStation 3 ve 4'te mevcut ama 3'ün oyunları yine eğlenceli geliyor ama PlayStation 4'te hiçbir şey ilgimi çekmiyor.

Bir de içini açayım derken gittim bir de fan soketini kırdım USB fan var şimdi. :D

Hocam aşırı oynayasım geldi şimdi PlayStation 2'yi kurup, PlayStation 1 oyunları da mevcut HDD'sinde. Elimde PlayStation 3 ve 4'te mevcut ama 3'ün oyunları yine eğlenceli geliyor ama PlayStation 4'te hiçbir şey ilgimi çekmiyor.

En sevdiğim şey evime dostlarım geldiği zaman PS3 ile Guitar Hero Warriors Of Rock oynamak 🥰
Guitar_Hero_Warriors_of_Rock_Game_Cover.jpg

Hocam aşırı oynayasım geldi şimdi PlayStation 2'yi kurup, PlayStation 1 oyunları da mevcut HDD'sinde. Elimde PlayStation 3 ve 4'te mevcut ama 3'ün oyunları yine eğlenceli geliyor ama PlayStation 4'te hiçbir şey ilgimi çekmiyor.

Bir de içini açayım derken gittim bir de fan soketini kırdım USB fan var şimdi. :D

Fan soketini onarmak çok basit 😄 kırılan soket duruyor mu?

Son düzenleme:
En sevdiğim şey evime dostlarım geldiği zaman PS3 ile guitar Hero Warrior of rock oynamak 🥰
Eki Görüntüle 1725098

Fan soketini onarmak çok basit 😄 kırılan soket duruyor mu?

Hocam kırılan soket yok oldu 😀 ama şimdi de bana aynı seri bir PlayStation 2 gelecek onun parçalarıyla elimdeki kasadaki eksikleri gidereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı