Çözüldü PS3 2. kol nasıl bağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
DualShock'un şarj kablosunu konsol açıkken Dualshock'a ve konsola tak kolun üstündeki PS tuşuna bas ışıklar yanıp sönmeye başlayacak sonra duracak, kolun aktifleşmiş oluyor.
DualShock'un şarj kablosunu konsol açıkken Dualshock'a ve konsola tak kolun üstündeki PS tuşuna bas ışıklar yanıp sönmeye başlayacak sonra duracak, kolun aktifleşmiş oluyor.

Çözüm
Dualshock'un arkasında küçük bir reset düğmesi var sanırsam ona bir kalem ucuyla 4-5 saniye bastırıp ( bağlıyken) daha sonra @HectorBurak 'ın dediğini yapar mısınız belki düzelir.

1661909231109.png

Dediklerini yapıp 1dk falan yanıp söndükten sonra çalışmadı daha yeni aldım orjinal kolu daha kutusu açılmamıştı kırık ps3 4.89 sürümü yüklü neyden kaynaklandığını bulamadım internette de araştırdım bu tarz bi olayla karşılaşmadım.

Dediklerini yapıp 1dk falan yanıp söndükten sonra çalışmadı daha yeni aldım orijinal kolu daha kutusu açılmamıştı kırık PS3 4.89 sürümü yüklü neden kaynaklandığını bulamadım internette de araştırdım bu tarz bir olayla karşılaşmadım.

Kolu eline önce kabloyu bağlamadan evvel al, PS tuşuna bas yanıp sönmeye devam edip hiçbir şey olmuyorsa şarj kablosunu bağla konsola da bağlayacaksın aynı zamanda, bağladıktan sonra PS tuşuna bir kez daha bas ışıkların yanıp sönmesi devam ederken kablonun kola bağlı olan ucunu çıkart problemin çözülmüş olması gerekiyor. Yukarda ilk yazdığımda en sonunda kabloyu çıkarmanı belirtmemişim oluyordur diye aklıma gelmemiş, aynı şeyleri yap en son kablonun ucunu çıkar koldan dediğim gibi öyle mutlaka olması gerekiyor.

Kolu eline önce kabloyu bağlamadan evvel al, PS tuşuna bas yanıp sönmeye devam edip hiçbir şey olmuyorsa şarj kablosunu bağla konsola da bağlayacaksın aynı zamanda, bağladıktan sonra PS tuşuna bir kez daha bas ışıkların yanıp sönmesi devam ederken kablonun kola bağlı olan ucunu çıkart problemin çözülmüş olması gerekiyor. Yukarda ilk yazdığımda en sonunda kabloyu çıkarmanı belirtmemişim oluyordur diye aklıma gelmemiş, aynı şeyleri yap en son kablonun ucunu çıkar koldan dediğim gibi öyle mutlaka olması gerekiyor.
Kabloyu takmadan denedim olmadı sonra kabloyu takıp ps tuşuna bastım yeniden yarım dakika bekleyip kabloyu çektim ama hala kol kullanılmıyor .

Kabloyu takmadan denedim olmadı sonra kabloyu takıp PS tuşuna bastım yeniden yarım dakika bekleyip kabloyu çektim ama hala kol kullanılmıyor.

Verdiğim bilgi kesin bilgi hocam internette de bununla ilgili başka bir çözüm bulamazsın, koldan kaynaklanan bir problem vardır o zaman değiştirebiliyorsan fazla kurcalamadan gidip değiştir.

Geri
Yukarı