PS3 3.55 Adım Adım JailBreak Rehberi [Dongle Gerektirmez!]

PS3 için hazırlanmış olan bu Custom Firmware Pack ile cihazı artık JailBreak yapabilirsiniz.

1- Öncelikle USB belleğinizi FAT32 dosya sistemiyle formatlayın ve ardından belleğin içinde PS3 adlı bir klasör, onun içinde de PS3UPDATE adında bir klasör oluşturun. Şu şekilde: \PS3\UPDATE\

2- PS3'ünüzde hangi Firmware sürümü yüklü?

• Orjinal 3.55 yüklü ise 3. adıma geçin.
  • Halihazırda bir başka custom Firmware yüklediyseniz aşağıdaki yöntem ile cihaza orjinal 3.55 yükleyin.
  • 3.55 altı bir Firmware yüklüyse 3.55'e güncelleyin. Sonra CFW yüklenecek.

3.55 üstü bir Firmware sürümüne sahipseniz henüz JailBreak uygulayamıyorsunuz.

OFW 3.55 Sony klasöründeki PS3UPDAT.PUP dosyasını USB bellekteki \PS3\UPDATE\ klasörüne kopyalayın, şu şekilde olmalı:
\PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP

Aşağıdaki video'ya bakarak Recovery Menüsünü açın ve buradan System Update diyerek USB bellekteki orijinal 3.55 Firmware sürümünü yükleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3.55 altında bir FW sahibiyseniz Settings > System Update > Update via Storage Media yolunu izleyerek orijinal 3.55 sürümüne yükseltin.

3- Orjinal 3.55 yüklediğinize göre artık Kmeav CFW yükleyebilirsiniz. CFW 3.55 kmeaw klasöründeki PS3UPDAT.PUP dosaysını USB bellekteki \PS3\UPDATE\ klasörüne kopyalayın. Var olan dosya değiştirilsin mi sorusuna Evet deyin - Kopyala ve değiştir.

4- Şimdi Settings > System Update > Update via Storage Media seçeneğiyle Kmeav CFW'yi yükleyin. Eğer ssitem size zaten en son FW yüklü olduğu uyarısı verirse Firmware'i Recovery Menu'den yükleyin.

5- Sistem yeniden başladığında artık Install Package File seçeneğini görebilirsiniz. Artık tek yapmanız gereken UP0001-GAIA01985_00-7679866932773369-V2.07-GAMEZ.pkg doysasını bir USB belleğe atıp Install Package seçeneği ile Gaia Manager'ı yüklemek.

6- Bundan sonra harici veya dahili diskten oyunları yükleyebilirsiniz.

KMEAV CFW aşağıdaki programları destekliyor:

• Blackb0x FTP Server
  • Rogero Manager
  • Gaia Manager
  • Multiman

Rehberde belirtilen orijinal PS3 Firmware ve Kmeav Custom Firmware dosyalarını web'de bulabilirsiniz.

Technopat kesinlikle korsanı teşvik etmez.
Burada yazanlar "proof of concept"tir.
Yapılacak tüm işlemler kullanıcıların sorumluluğundadır.
merhaba benim ps3 üm var güncelledim multim
n açılmıyor cihazı açmadan sorun hal olurmu yardım lütfen
merhaba ps3 güncelledim ama mu
ltiman açılmıyor çihazın içini açmadan sorun hal olurmu ? Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı