PS3 düşük FPS ve hayal kırıklığı

berkhan1995

Hectopat
Arkadaşlar, PlayStation 3 almıştım bir ay önce. GTA 5, AC GoW gibi oyunlar oynadım. Eski PC kullanıcısı olarak bir de FPS oynayayım deneyim. Diye Far Cry 3 ve CoD Black Ops yükledim ve denedim inanılmaz bir hayal kırıklığı yaşadım. Belki bir nevi eğlenilebilir alışınca fakat tam anlamıyla FPS keyfini rahat bir şekilde mouse klavye gibi kesinlikle alınamayacağını anladım. Benim gibi FPS hastası olup konsol macerasına başlayan arkadaşlarım olupta bu düşünceleri değiştiyse onlarla paylaşım yapmak adına düşüncelerimi paylaşmak istedim, teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar, PlayStation 3 almıştım bir ay önce. GTA 5, AC GoW gibi oyunlar oynadım. Eski PC kullanıcısı olarak bir de FPS oynayayım deneyim. Diye Far Cry 3 ve CoD Black Ops yükledim ve denedim inanılmaz bir hayal kırıklığı yaşadım. Belki bir nevi eğlenilebilir alışınca fakat tam anlamıyla FPS keyfini rahat bir şekilde mouse klavye gibi kesinlikle alınamayacağını anladım. Benim gibi FPS hastası olup konsol macerasına başlayan arkadaşlarım olupta bu düşünceleri değiştiyse onlarla paylaşım yapmak adına düşüncelerimi paylaşmak istedim, teşekkürler şimdiden.

Xbox 360 Slim var ve çok keyif alarak GTA 5, halo 3, AC Revelations oyunlarını bitirdim tek sıkıntı GTA 5 de yaşadım 25FPS 720p çözünürlüktü ama çok keyif aldım. Yani kafaya takma eğlenmene bak.

Bence bu konsollar araba yarışı oynamak için güzel NFS tarzı oyunlar FPS oyunları zevk vermiyor konsollarda bence de.

Konsolda oynadığım FPS oyununu bilgisayarda oynayamıyordum dersem yeridir. Bu alışmakla alakalı biraz ben ilk PS2 sonra PC aldım PC sistemim 2011 de oyunlara gücü yetmeyince PS3 aldım ve 8 yıl falan PS3 kullandım GTA tarzı oyunları oynamak ne kadar rahat olsada FPS oyunları içinde bende aynı rahatlık oluştu ha tabi şimdi PC ye alıştım PS3 verse biri elime ne kadar eskisi gibi oynayabilirim bilmiyorum.

Olay senin tamamen gamepad acemisi olman ile alakalı mouse ve klavye ile yapabildiklerini gamepad ile yapamadığın için konsola küsmüşsün bende tam tersi gamepad de prof olduğum için gamepaddeki rahatlığı hareket kabiliyetini mouse ve klavyede almak mümkün değil gamepad ile Warzone da nasıl oynadığımı görseydin nasıl oluyor ya diye düşünürdün şu aralar popüler oldu zaten Warzone da gamepad ile oynamak.

Arkadaşlar şahsi fikrim bugün yakın bir arkadaşımla da iştişare ettik PlayStation oyunlarında FPS oyunlarda mouse klavye rahatlığı gibi olmayacağının kanısına varmama sebep oldu çünkü kendisi uzun yıllardır konsolla içli dışlı ve bana mouse klavye rahatlığını ve konforuna ulaşman mümkün değil ama hile vs yok ve nişan desteğini açtığında eğlenebilirsin ama bilgisayarda oynadığın FPS tadını sana vermez diye düşündü çünkü ben yıllardır PC ile oyun oynadım konsolla yeni tanıştım ve bir karar aldım FPS tarzında oyunları konsolda oynamamayı düşünüyorum ama kesin olarak birkaç aylık PlayStation kullanıcısı olarak kanıya vardığım konu ise konsolda futbol, yarış, GTA tarzı ve kılıçlı kalkanlı GoW Assassin's Creed gibi oyunlar kesinlikle çok daha keyifli PC'de konsol kadar konforlu olmuyor net olarak bu açıdan çok memnun kaldım PC'de yarış oyunu veya GoW gibi kılıç kalkanlı oyunlar keyif vermezdi klavyede tuş aramaktan hoşlanmazdım.

Geri
Yukarı