PS3 Fanı çalışmıyor... Ne yapılabilir?

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ben PS3'üm termal macun tamamen yok olma kıvamına geldiği için yeniledim. Güzelce her şeyi kapattım ve makineyi çalıştırdım. Bu sefer eski kitlenmelere göre çok daha uzun dayandı, fakat şimdide sorunum,fanım dönmüyor gibi bir şey... Isındığı için bu seferde doğal olarak RLoD veriyor. Yani kapanıyor kendi kendine ve yanıp sönen kırmızı ışık veriyor... Kanallardan hava ya gelmiyor ya da inanılaz az geliyor seçebilmek çok zor. Sanırım termal macunun kurumasına sebep olan etkende zaten buydu. Fanın kablosunu ilk baş tam oturtamamışım fakat, tekrar açıp oturttum sonuç aynı. Ne yapmamı önerirsiniz? Fanı tamir edebilme gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Amazon'da satılan bu standart fanı 19 bıçaklıyla değiştirebildiğimiz Whisper marka bir fan var ama onu Türkiye'de satan bulamadım. Bir ihtimaled ben aleti tekrar birleştirirken ters bir hareket yapıyorum ve fan kablosu yerinden çıkıyor. Sakin kafayla yavaşça tekrar deneyeceğim. Bu sırada önerilerinize açığım...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı