PS3 Fat Temizlik Sonrası Açılmıyor

Kardeşim sıkma canını teknik servis çözer. Çözmese bile canın sag olsun çalışır biriktirir yenisini alırsın. Unutma candan kıymetli degil hic birsey. Aglayacam yazdigin icin söylemek istedim bunları.

Fanın üstü toprak gibi olmuştu. İyi ki açtım da temizledim. Güç düğmesini 1'e alıyorum. Güç kaynağının anakarta bağlandığı soketi çok fazla kuvvet uyguladığım için kopardım. Televizyon tamircisinde güzelce lehimlettirdim. Ondan önce kırmızı ışık yanıyordu. Ama içini açmadan önce fişe takmadım. Çok fazla tozlu olduğu için ve termal macunun yok olduğu için bozulmasından korktum. Sabah bilgisayar tamircisine götüreceğim. Umarım hallolur.
Güç kaynağının içini açtım. Hiç bir yanık gibi bir şey yoktu. Her şeyi sağlamdı. Anakarttada bir şey yok. Niye çalışmıyor anlamıyorum. Çalışırsa minecraft oynamak istiyorum.
Güç kaynağı çalışıyor.

Son düzenleme:
Fanın üstü toprak gibi olmuştu. İyi ki açtım da temizledim. Güç düğmesini 1'e alıyorum. Güç kaynağının anakarta bağlandığı soketi çok fazla kuvvet uyguladığım için kopardım. Televizyon tamircisinde güzelce lehimlettirdim. Ondan önce kırmızı ışık yanıyordu. Ama içini açmadan önce fişe takmadım. Çok fazla tozlu olduğu için ve termal macunun yok olduğu için bozulmasından korktum. Sabah bilgisayar tamircisine götüreceğim. Umarım hallolur.
Güç kaynağının içini açtım. Hiç bir yanık gibi bir şey yoktu. Her şeyi sağlamdı. Anakarttada bir şey yok. Niye çalışmıyor anlamıyorum. Çalışırsa minecraft oynamak istiyorum.
Güç kaynağı çalışıyor.
Tamirci bir şey dedi mi? Bide soketi nasıl koparttın yav. Mandalı açıp, sağlı sollu yavaş yavaş çekecektin. Zaten tık diye çıkacaktı.

PS tamircisi varsa ona götür, onda farklı bir güç kaynağı vardır, onunla dener belki.

Güç tuşunun anakart ile temas edip çalışmasını sağlayan küçük bir parça var, onu kırmış olabilir misin? Ben o parçayı kırdığımda oraya alüminyum folyo ile parça yapmıştım ve tuşa basabiliyordum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kısımda görebilirsin iki tane küçük metal gibi bir parça var onlar eğilmişse hafif yukarı doğru kaldırabilirsin belki onun ile alakalıysa eğilmiştir ve butonlar tekrar çalışacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burada daha iyi gözüküyor bakın iki tane parça var.

Bu kısımda görebilirsin iki tane küçük metal gibi bir parça var onlar eğilmişse hafif yukarı doğru kaldırabilirsin belki onun ile alakalıysa eğilmiştir ve butonlar tekrar çalışacaktır.
Burada daha iyi gözüküyor bakın iki tane parça var.
Dostum direkt anakarta güç gitmiyormuş. Kırmızı ışık yanmıyor.

Güç kaynağının çalıştığına nereden emin oldun? Tamirci ne dedi? Kırmızı ışık yanıyor mu?

Güç kaynağına kulağımı yaklaştırdım. Elektrik sesi geliyordu. Bir de kablosunu takaren elektrik cızz etti.
Bu şekilde bir yere varamazsın. Varsayalım, güç kaynağı sağlam. O zaman anakart bozuldu.

Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı