PS3 GTA 5 siyah ekran sorunu çözümü

Cimbomlu Wassup

Centipat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar, PS3'de GTA V'i açarken siyah ekran sorunu yaşayanların sorunun çözümü bu konu da. Kısa süre önce benim başıma gelmişti bu olay ne CD'li ne de Multiman'a atıınca çözülüyordu, ben de araştırma yapamaya karar verdim ve bir çözümünü buldum.

Not: PS3 cihazınızın kırık olması gerekmektedir.

1. adım: PS3'ü kırıp, Multiman'ı kurduktan sonra Multiman'a giriş yapıp oyunumuza geliyoruz ve üçgene tıklıyoruz burada kopyala seçeneğine tıklayarak (eğer oyun zaten sisteme kopyalanmış ise yapmanıza gerek yok.) oyunu sisteme aktaracağız.

2. adım: Kopyalama işlemi bittikten sonra Multiman'ın içerisinde Dualshock'unuzda "select" ve "start" tuşlarına aynı anda basıyoruz.
20200826_121638.jpg

3. adım: "start" ve "select" tuşlarına bastıktan sonra karşımıza masaüstü tarzı bir menü çıkacak, mavi renkte bulunan PS3 Root yazılı dosyaya tıklıyoruz
20200826_122336.jpg

PS3 Root'a tıkladığınızda çıkacak menüde "dev_hdd0" adlı dosyaya tıklıyoruz. Aşağıdaki resimlere bakarak ilerleyin.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

20200826_123622.jpg
20200826_123652.jpg

4. adım: "USRDIR" klasörüne girdikten sonra "EBOOT.bin" adlı dosyayı siliyoruz (yedeğini alın.) ve yine orada bulunan "EBOOT.bin.org" adlı dosyanın adını "EBOOT.bin" (yedeğini alın.) yapıyoruz ve oyunumuza giriş yapabiliriz. (Ad değiştirmek için dosyanın üstüne gelip yuvarlağa tıklıyor ve yeniden adlandır diyoruz.)

Artık sorunumuz çözülmüş oldu.

Sanırım cihazım kırık olmadığı için yıllarca bu sorunu hiç yaşamadan oynadım.
Kırık cihazdan öte oyun ile alakalı yukarıda yazdığım gibi CD ile de aynı sorun oluşuyor. Korsan oyun oynayanlar için bir şey söyleyemeyeceğim, hırsızlık. CFW mod kurma gibi pek çok yararlı yanı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı