PS3 GTA IV Türkçe yama nasıl yapılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amerika versiyonunu indirdim olmuyor. Common.rpf diyor fakat bu versiyonda o yok. ps3.rpf ile common. Edat dosyalarını bayağı karıştırdım sonuç çıkmadı. Keşke bilen biri çıkıp söylese.

Bende hem Avrupa hem Amerika versiyonlarını denedim dosya hep common. Edat. İstersen usrdır'a yamayı direkt at. Oyunu güncelleme yapmadan aç belki olur, ben de denerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende hem Avrupa hem Amerika versiyonlarını denedim dosya hep common. Edat. İstersen usrdır'a yamayı direkt at. Oyunu güncelleme yapmadan aç belki olur, ben de denerim.
Onu da denedim çalışmadı maalesef. Büyük ihtimalle sorun .rpf dizini ile alakalı. Multiman'dan Değiştirmeye çalıştım fakat yapamadım. Youtube'da birkaç videoya baktım mod yapmaya çalışırken de common.rpf dosyasını USRDIR kısmına atıyorlardı ve çalışıyordu bunun da benzer bir mantıkla çalışması gerekirdi. Yukarda bir arkadaş görüntü paylaşmış PS3'te Türkçe bir şekilde oynuyor keşke mesajları görüp bizi bilgilendirebilse.

@Animesever_0221 Sorunu çözdüm sayılır. Bizim indirdiğimiz versiyonlar başı NPUB olduğu için USA'da olsa EU'da olsa karşımıza common.edat dizini çıkıyor. İnternette uzun araştırma sonucu .rpf dizini olan versiyonun BLUS olduğunu öğrendim. İndirip deneyeceğim eğer olursa yazarım.

Onu da denedim çalışmadı maalesef. Büyük ihtimalle sorun .rpf dizini ile alakalı. MultiMAN'dan değiştirmeye çalıştım fakat yapamadım. YouTube'da birkaç videoya baktım mod yapmaya çalışırken de common.rpf dosyasını usrdır kısmına atıyorlardı ve çalışıyordu bunun da benzer bir mantıkla çalışması gerekirdi. Yukarıda bir arkadaş görüntü paylaşmış PS3'te Türkçe bir şekilde oynuyor keşke mesajları görüp bizi bilgilendirebilse.

@Animesever_0221 sorunu çözdüm sayılır. Bizim indirdiğimiz versiyonlar başı npub olduğu için USA'da olsa EU'da olsa karşımıza common. Edat dizini çıkıyor. İnternette uzun araştırma sonucu .rpf dizini olan versiyonun blus olduğunu öğrendim. İndirip deneyeceğim eğer olursa yazarım.

Abiciğim eğer dediğin olursa çok güzel olur beni de büyük bir dertten kurtarmış olursun. Bir de benim internetim bayağı iyi, istersen ben indirebilirim maksimum 30 dakika sürer.

Onu da denedim çalışmadı maalesef. Büyük ihtimalle sorun .rpf dizini ile alakalı. MultiMAN'dan değiştirmeye çalıştım fakat yapamadım. YouTube'da birkaç videoya baktım mod yapmaya çalışırken de common.rpf dosyasını usrdır kısmına atıyorlardı ve çalışıyordu bunun da benzer bir mantıkla çalışması gerekirdi. Yukarıda bir arkadaş görüntü paylaşmış PS3'te Türkçe bir şekilde oynuyor keşke mesajları görüp bizi bilgilendirebilse.

@Animesever_0221 sorunu çözdüm sayılır. Bizim indirdiğimiz versiyonlar başı npub olduğu için USA'da olsa EU'da olsa karşımıza common. Edat dizini çıkıyor. İnternette uzun araştırma sonucu .rpf dizini olan versiyonun blus olduğunu öğrendim. İndirip deneyeceğim eğer olursa yazarım.

Tekrardan çok ama çok teşekkür ederim.
An.

Abi sen hayatımda gördüğüm en iyi insanlardan birisin. O kadar araştırma yapmama rağmen bulamadım ama sen benim için çok uğraşıp bir çözüm yolu buldun. Eğer olursa lütfen beni bilgilendir şimdiden çok ama çok teşekkürler.

Bu arada abicim blus ve bles multiMAN içine atılan oyunlar eğer sonu bles veya blus ile bitiyorsa hdd_0 bölümünden Games bölümüne atman lazım (gamez veya Game değil Games)

Abiciğim eğer dediğin olursa çok güzel olur beni de büyük bir dertten kurtarmış olursun. Bir de benim internetim bayağı iyi, istersen ben indirebilirim maksimum 30 dakika sürer.

Tekrardan çok ama çok teşekkür ederim.
An.

Abi sen hayatımda gördüğüm en iyi insanlardan birisin. O kadar araştırma yapmama rağmen bulamadım ama sen benim için çok uğraşıp bir çözüm yolu buldun. Eğer olursa lütfen beni bilgilendir şimdiden çok ama çok teşekkürler.

Bu arada abicim blus ve bles multiMAN içine atılan oyunlar eğer sonu bles veya blus ile bitiyorsa hdd_0 bölümünden Games bölümüne atman lazım (gamez veya Game değil Games)
Sabahtan beri flasha kopyalamak ile uğraşıyorum ve sürekli hata veriyor bir türlü yapamadım. Dosyalara baktım gerçekten de common.edat yerine common.rpf var. BLES sürümünü indirdim ben flasha kopyalayabilseydim deneyecektim. Neden BLES veya BLUS olanları game yerine GAMES bölümüne atmak gerekiyor? Bunu bilmiyordum o şekilde yapacağım.

Sabahtan beri flasha kopyalamak ile uğraşıyorum ve sürekli hata veriyor bir türlü yapamadım. Dosyalara baktım gerçekten de common. Edat yerine common.rpf var. Bles sürümünü indirdim ben flasha kopyalayabilseydim deneyecektim. Neden bles veya blus olanları Game yerine Games bölümüne atmak gerekiyor? Bunu bilmiyordum o şekilde yapacağım.

Çünkü Game klasörü ana ekranda oynanan oyunlar için Games klasörü (sende yoksa oluştur) ise MultiMAN'da oynanan oyunlar için. Eğer bir yardıma ihtiyacın olursa söyle bu işlerle çok ilgiliyim. Bir de bende Plus sürümünü indireceğim yani buldum. Sadece indirmem kaldı. 15 Dk'da iner diye düşünüyorum. Şimdi bir işim var, yarım saatlik sonra deneyeceğim.

Çünkü Game klasörü ana ekranda oynanan oyunlar için Games klasörü (sende yoksa oluştur) ise MultiMAN'da oynanan oyunlar için. Eğer bir yardıma ihtiyacın olursa söyle bu işlerle çok ilgiliyim. Bir de bende Plus sürümünü indireceğim yani buldum. Sadece indirmem kaldı. 15 Dk'da iner diye düşünüyorum. Şimdi bir işim var, yarım saatlik sonra deneyeceğim.
Ana ekranda durmasını istiyorum hiç mi bir çözümü yok?

7 dakika kaldı yazıyor yaklaşık 40-50 dakika da PS3 içerisine kopyalamakla geçer büyük ihtimalle.

Ben genellikle PS3'ten veya PS3 oyun mağazalarından indiriyorum. O yüzden kopyalama işlemlerim 15 GB'de bile 20 dakika sürüyor.

Şu anda bir işim var, sorun olursa söyleyebilirsin. 25 dakika sonra mesajlara bakarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı