PS3 hala alınır mı?

Yadro

Decapat
Arkadaşlar merhabalar, bir oyun konsolu almak istiyordum. PS4'ü 1.000 TL civarı sanıyordum. Gördüğüm fiyatlar beni şaşırttı, sizce hala PS3 alınır mı? Hikayeli oyun oynamayı severim ve futbol oyunları kasar mı? Ayriyeten ikinci el PS4 ya da PS3 alınır mı?

Açıkçası benim için öyle değil yok tarihî imiş yok fiyatı imiş hangisinde eğleniyor isen onu al derim ben PS2 de eğleniyorum gittim PS2 çektim kendime.

Bence alınmaz.
Birçok oyunu desteklemiyor. Performans olarak düşük. PS5 bir dahaki senenin sonunda çıkacağı söyleniyor. O zaman PS4 fiyatları kesinlikle düşecektir. 2. el PS4 PS3 alınır ama satıcıyla birebir konuşursanız alınır. 2. el ürünlerde dikkat edilmesi gerekiyor özellikle teknolojik bir ürünse.

Ne olsa oynarım en ucuz PS3'ü atabilicek varmı
400-500TL seviyelerine PS3 bulabilirsiniz. Fat kasalardan uzak durun. Slim ve Superslim modellerine bakın. Fat kasaların kronik lehim sorunu var. Işlemci bir süre lehimleri çatlayıp kullanılamaz hale geliyor. Slim ve Superslim modellerde bu sorun düzeltildi. Arkadaşların dediğinin tam tersi konsolun çok geniş bir oyun kütüphanesi var ve gayet performanslı çalışıyor. Ilk kez konsol alacaksanız oyunları bitirmeniz çok uzun zaman alacaktır. Tüm PS3 modelleri kırılabilir ve hem orjinal hem kırık oyunlarını bulmak çok kolay.

PS2 hadi neyse de (ki hala sağlam 4-5 oyunu vardır) PS3 bundan 10 sene sonra bile alınır. Çünkü konsollar arasında PS2 ile PS3 arasında uçurum fark var mesela bu PS3 ile PS4 arasında bu kadar yok.

Söylediğim oyunlar anlamında. Hala PS3 alınır tonlarca oyun var 30FPS sabit stabil oynarsın kasmadan.

Geri
Yukarı