PS3 HDMI to VGA görüntü sorunu

iOmerReiz

Centipat
Merhaba PS3 fat kullanıcısıyım PS3 ümü tvye bağladığım zaman rahat bir şekilde görüntü alabiliyorum fakat monitöre bağladığım zaman (HDMI to VGA kablosu ile bağlıyorum) monitöre görüntü gelmiyor basılı tutup görüntü ayarlarını yenilemeyi denedim olmadı belki kablo bozuktur dedim laptopu monitöre bağladım kablo da çalışıyor monitör de yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba PS3 fat kullanıcısıyım PS3 ümü tvye bağladığım zaman rahat bir şekilde görüntü alabiliyorum fakat monitöre bağladığım zaman (HDMI to VGA kablosu ile bağlıyorum) monitöre görüntü gelmiyor basılı tutup görüntü ayarlarını yenilemeyi denedim olmadı belki kablo bozuktur dedim laptopu monitöre bağladım kablo da çalışıyor monitör de yardımcı olursanız sevinirim.
kullandığın kablo vga çıkışı hdmi ye çeviriyo. Sen hdmi çıkışı vga çevirmek istiyosun. Ama hdmi çıkışı sadece bir kablo ile vga ya çeviremezsin bunun için elektrik enerjisiyle çalışan convertörlerden alman gerekir. Hdmı To Vga Çevirici+r/l Audio Converter Ses Ve Görüntü Çevirici - n11.com

PS3'ün HDMI'da koruma sistemi var. Araya takılan ikinci parçaları algılayıp görüntüyü aktarmaz. Olası kayıt cihazlarının kopya korumalı içerikleri kaydetmesini engellemek içindir. Büyük ihtimal bu yüzdendir.
Nasıl yapacağım?
Kullandığın kablo VGA çıkışı HDMI'ye çeviriyor. Sen HDMI çıkışı VGA çevirmek istiyorsun. Ama HDMI çıkışı sadece bir kablo ile VGA'ya çeviremezsin bunun için elektrik enerjisiyle çalışan convertörlerden alman gerekir. Hdmı To Vga Çevirici+r/l Audio Converter Ses Ve Görüntü Çevirici - n11.com
Kullandığım kablo bu: Hdmı To Vga + Ses Kablolu Çevirici Projeksiyon Uyumlu Sesli Kablo - n11.com arkadaşım da bu kabloyu kullanarak monitöre bağlıyor ama bir sıkıntı yaşamıyor.

Bu sorunun çözümü basit olup . Aşağıda sırasıyla ilerlediğiniz taktirde sorun eğer çözünürlük ile alakalı durum ise çözülecektir

1-) Playstation 3’ü yeni görüntü cihazına doğru olarak bağladığınıza emin olun.

2-) Playstation 3’nüzün elektrik kablosunu prize takın ve konsolu standby konumuna getirin ( kırmızı ışığın yandığı konum ).

3-) Konsol standby konumunda iken, açma tuşuna 6 saniye basılı tutun ve “bip” sesini duyduktan sonra tuşa basmayı bırakın ve konsol açılsın. Işık yeşile döndükten sonra açma kapama tuşuna 1 kere daha basarak konsolu kapatın.

4-) Konsolun görüntü ayarları sıfırlandı, artık açma tuşuna bastıktan sonra görüntü gelecektir.

5-) Kullanılabilir Hdmı aygıtı bulundu şelinde metin çıkacaktır karşınıza EVET veya HAYIR seçeneklerinden EVET seçerek sorunu çözmüş olacaksınız

Bu sorunun çözümü basit olup. Aşağıda sırasıyla ilerlediğiniz taktirde sorun eğer çözünürlük ile alakalı durum ise çözülecektir

1-) PlayStation 3’ü yeni görüntü cihazına doğru olarak bağladığınıza emin olun.

2-) PlayStation 3’nüzün elektrik kablosunu prize takın ve konsolu standby konumuna getirin ( kırmızı ışığın yandığı konum ).

3-) Konsol standby konumunda iken, açma tuşuna 6 saniye basılı tutun ve “bip” sesini duyduktan sonra tuşa basmayı bırakın ve konsol açılsın. Işık yeşile döndükten sonra açma kapama tuşuna 1 kere daha basarak konsolu kapatın.

4-) Konsolun görüntü ayarları sıfırlandı, artık açma tuşuna bastıktan sonra görüntü gelecektir.

5-) Kullanılabilir HDMI aygıtı bulundu şelinde metin çıkacaktır karşınıza EVET veya HAYIR seçeneklerinden EVET seçerek sorunu çözmüş olacaksınız
İşte bu ekran gelmiyor, TV'de geliyor ama monitörde gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı