PS3 ISO dosyası nasıl çalıştırılır?

@Cruslan Hocamın dediklerini IRISMAN üzerinden uyguladım oyun CD Disk olarak gözüktü, güncelledikten sonra çalıştırıyorum fakat siyah ekranda kalıyor. Bunu sebebi flash bellek üzerinde çalıştığı için olur mu acaba? Birde NTFS formatında USB bellek.

Hocam direkt oyun sekmesinden kopyalama yapsan bile kendisi otomatik olarak dev_hdd0'ın içindeki PS3ISO klasörüne kopyalıyor.
Hocam özür dilerim biraz kafam karıştı. Şimdi benim flash bellekteki PS3ISO dosyasını nereye kopyalamam gerekiyor?

@Cruslan Hocamın dediklerini IRISMAN üzerinden uyguladım oyun CD Disk olarak gözüktü, güncelledikten sonra çalıştırıyorum fakat siyah ekranda kalıyor. Bunu sebebi flash bellek üzerinde çalıştığı için olur mu acaba? Birde NTFS formatında USB bellek.

Hocam özür dilerim biraz kafam karıştı. Şimdi benim flash bellekteki PS3ISO dosyasını nereye kopyalamam gerekiyor?

Hocam USB NTFS ise PlayStation o USB'yi görmezki ama multiMAN üzerinden yine göstermenin bir yolu varda yani direkt takınca NTFS formatlarını göremez PlayStation 3.

Oyunu USB'den HDD'ye kopyala. HDD'nin içindeki PS3ISO klasörüne.

Hocam USB NTFS ise PlayStation o USB'yi görmezki ama multiMAN üzerinden yine göstermenin bir yolu varda yani direkt takınca NTFS formatlarını göremez PlayStation 3.

Oyunu USB'den HDD'ye kopyala. HDD'nin içindeki PS3ISO klasörüne.
Bahsettiğiniz ayarla görüntüledim MultiMan'da. Ayrıca IRISMAN'da da bir ayar yapmana rağmen NTFS diskleri görüntüleyebiliyorum. Az önce ISO'yu dev_hdd0 içindeki PS3ISO klasörüne attım fakat bir şey değişmedi. Aynısı IRISMAN üzerinden deneyeceğim. Eskiden direk GAMES klasörüne dosya veya ISO'yu atar direkt açabilirdim* oyunları şimdi neden olmuyor ki?

Oyunu şu an flash bellekten başlatabiliyorum ama siyah ekranda kalıyor.

Bahsettiğiniz ayarla görüntüledim MultiMAN'da. Ayrıca ırısman'da da bir ayar yapmana rağmen NTFS diskleri görüntüleyebiliyorum. Az önce ISO'yu dev_hdd0 içindeki PS3ISO klasörüne attım fakat bir şey değişmedi. Aynısı ırısman üzerinden deneyeceğim. Eskiden direk Games klasörüne dosya veya ISO'yu atar direkt açabilirdim* oyunları şimdi neden olmuyor ki?

Hocam oyunu dosya haline çevir ve GAMES klasörüne atmayı deneyebilir misin?
Belki de ISO dosyasında sorun vardır. Ben PlayStation 1, 2 oyunlarını hep ISO olarak kopyaladım ama onlarında kendi klasörleri var mesela PSXISO, PS2ISO. PlayStation 3 oyunlarının 3, 4 tanesi ISO olarak PS3ISO klasörüne kopyaladım 7 adet makineye hiçbir zaman böyle bir sorun yaşamadım.

Son düzenleme:
Hocam ISO dosyasının içinde PS3GAME tarzında bir klasör var ise PES 2016 ise oyun o adda klasör oluşturup GAMES klasörüne atabilirsin.
Tamam hocam, az sonra deneyeceğim. Sonucu paylaşırım.

Hocam dediğinizi PC'de uygularken MultiMan'da imaja çift tıklayıp açmayı denedim böyle hata aldım. Bu ISO'nun bozuk olduğuna mi işaret? Aynı şekilde Multiman'da oyunu başlattığımda da bu hatayı veriyor. Umarım ISO bozuk değildir 2 gündür oyunu bulmaya çalışıyorum.

Bir de hocam oyun isminin başına BLES kodunu yazmam gerekli mi? Avrupa sürümü olduğunu biliyorum ama kodunu bilmiyorum. İnternette arattığımda Avrupa sürümü için 4 kod var.

Son düzenleme:
Hayır yazmana gerek yok. Ama sana önerim oyunu en baştan indirmen. Bunun için PC'den Zona torrent'i öneririm. Artık PlayStation 3 için korsan denilmez oyun mağazası kapalı sonuçta ya da PlayStation'a oyun mağazası yükleyip o şekilde oyun indirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı