PS3 Super Slim fan temizliği

exp142

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Merhabalar, forumdaki ilk konum hatalarım olabilir affola.

Benim PS3'de fan sorunu var Slim ve fat modellerde self clean modu var bunda yok anladığım kadarıyla.

İnternetteki temizleme videolarına girdim 30 40 dakikalık beyin ameliyatı gibi bir şey, bir sürü vida bir sürü farklı tornavida örneğin Philips tornavida, T8 güvenlik, T0 tornavida.

Falan falan süpürge ile konsoln içini hafif bir açıp bayağı vakumlayarak süpürdüm iç aksanına zarar vermiş bile olabilirim. Bütün fan deliklerini vakumladım.

İlk 1, 2 saat düzeldi sonra yine fan sesi geldi. Napacağım ne yapılır anlamadım. Yorum atarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Komple söküp temizlemen lazım ps4 olsa yardımcı olabilirdim. Ama videoların izleyerek yapabilirsin elin yatkınsa.
Dediğim gibi basit bi iş değil risk almak istemedim .
Termal macun kurumuştur. Termal macunda yenilenmesi gerekli.
Ps3 super slime bulaşmayn temiz temiz bulursanız 1 saniye düşünmeden alın slim modeli keyfinize bakn aga self clean bulunmaz nimet

Dediğim gibi basit bi iş değil risk almak istemedim .

Ps3 super slime bulaşmayn temiz temiz bulursanız 1 saniye düşünmeden alın slim modeli keyfinize bakn aga self clean bulunmaz nimet
Fanı, güç kaynağını çıkartıp oradaki metal bloğu temizlemen lazım. Blokta da tıkanıklık kalmaması lazım normalde hava üfleyici kompresör ile temizlenir ama siz küçük bir çubuğa ıslak mendil sarıp temizleyebilirsiniz. Sorun çözülmezse internetten izleye izleye kaliteli bir macun ile termal macunu yenileyin. Çarşıya falan götürmene gerek yok oradaki tamirci senden daha yetenekli değil.

Konuda çok yanlış bilgilendirme var. Onları düzelteyim.

1. Self Clean diye bir özellik yok. Fan Stres Testi, ve cihazın bozulma olasılığı var ve bozulanlar da var. Yabancı forumlarda mevcut.
Fan Stres Testi, cihazı temizlemez. Sadece 3-5 ufak toz parçası atar. Asıl toz yumağı, yine içeride kalır. İçini açıp temizlemek zorundasın. Basınçlı hava vurmadıktan sonra, bir anlamı kalmıyor.

2. Süpürge ile çektirmenin hiçbir zararı yok. Faydası da yok. Çünkü çekmiyor.

Konuda çok yanlış bilgilendirme var. Onları düzelteyim.

1. Self Clean diye bir özellik yok. Fan Stres Testi, ve cihazın bozulma olasılığı var ve bozulanlar da var. Yabancı forumlarda mevcut.
Fan Stres Testi, cihazı temizlemez. Sadece 3-5 ufak toz parçası atar. Asıl toz yumağı, yine içeride kalır. İçini açıp temizlemek zorundasın. Basınçlı hava vurmadıktan sonra, bir anlamı kalmıyor.

2. Süpürge ile çektirmenin hiçbir zararı yok. Faydası da yok. Çünkü çekmiyor.
Fan temizliğini yapmasam cihaza zarar gelir mi peki

@exp142 Evet. Sizin mesajlarınızdan anladığım kadarıyla bilmeyen, noktalama işaretlerine uymadığınız için de yaşınızın küçük olduğunu tahmin ediyorum.

Bilmeden açarsan, kapatamazsın cihazı.

Yemek pişirmeyi bilmeyeni mutfağa sokarsan sadece mutfağı kirletir. Sende cihazı bozma. Parasıyla yaptırt.

Geri
Yukarı