PS3 vs 2. El PS4

• Konuyu başlatan rico
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B
PS4 dijital indirimler fena 20 liraya oyun veriyor. Adamlar PS3 Exclusiveler oynadiysaniz artik alinmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl 20 TL oynuyor ? Şu anda Fifa 17 60 TL mesela. Nasıl 20 TL oynuyor ? BF1 104 TL, Titanfall 2 ise 76 TL. İkisinin birlikte Deluxe sürümleri olan paketi ise 150 TL. Neresi 20 TL bunun ? Madem pek indirimleri takip etmiyorsunuz yanlış bilgi vermeyin.

Ps3 kirik alip icine gow ve lastofus , beyond two , heavy rain, gran turismo gibi oyunlari yukleyip oynarsin hepsi cok guzel pcde oynayamayacagin oyunlar ama 2.el ps4 almani onermem bi oyuna 100-200 lira verecegime para biriktirir pc toplarim okadarda biriktiremeyecegime gore 500 liralik bir ps3 le keyfime bakarim bi kac yuz saat oynadiktan sonra geri satarim 400 e pekbi zarar etcegini satmiyorum satmasan bile durur bi kosede bazilari ps1 bile oynuyor hala gerci o bir efsane 3310 kullanmak gibi xD internetin varsa oyunlari kendinde indirebilirsin. Bu arada ps4 fiyatlari dusmez 4 senedir 1.500 den satiliyor hic bekleme bosuna maglum dolar.
Arkadaş derdimi anlatmış, teşekkür ediyorum. Eğer PS4 fiyatları ucuzlarsa ki hiç sanmam onu alabilirim 2-3 aya.

Alirken sunu da dusunun bence, sahsen ben exclusive, acik dunya, single player tarzi oyunlari oynarim diyerekten ps4 aldim. Ancak aldiktan sonra multiplayer tarzi oyunlara biraz yaklasinca, exclusive oyunlari vs unutuyorsunuz. Hele arkadas cevrenizde, akrabalarinizda vs ayni platforma uyuyse multiye ister istemez kayiyorsunuz. Eger diyorsanizki bana exclusive ya da single oyunlar yeter, goruntu kalitesinin hd olmasi problem degil ps3 tabiki alinabilir. Kirik almasaniz bile oyunlari daha ucuz. Ancak ilerde de kullanirim diyorsaniz ps4 daha mantikli

Online'ını sevdiğim az oyun var ve hiç PS platformunda takılan arkadaşım yok. Zaten PS4'e ihtiyaç duyacağımı düşünmüyorum, en geç 1 yıla yeni bir pc de dizebilirim.

Temiz PS3 derken ?

Alacaksın 2.el PS3 400 450 liraya (ben buldum bir satıcı alacağım) (300 lira ye alacağım ben ama :D )

İstersen kır oyuna para verme (hiç gerek yok oyunlar maksimum 50 TL ve 50 lira verdikten sonra kafa kafaya takas ile bir çok oyun alıp oynayabilirsiniz.

PS4 alırsanız oyunlara (kutulu ve 0) 200 250 lira. Bu sizi yanıltmasın. Kardeşlik sistemine bakın. 30 40 liraya BF1 GTA 5 li hesap kardeşlik ettiğini duydum.

PS3 alırsan çatır çatır ucuza oyun alabilirsin. PS4 de öyle. Yani sana kalmış.

Birde PS4 alırsan PSN+ uygulaması var. Yıllık 100 küsur lira verip PSN+ alıyorsun. Almazsan da olur fakat online oynayamazsın.

Bence al kırılmamış 2.el PS3. Kur TV'ye oyna. Baktın oyunlara para yetmiyor ise ( 30 40 tl veremeyecek isen alma boşuna PC kur) PS3 kırarsın (hiç tavsiye etmiyorum. Gereksiz masraf. İnternette sağlam kaynak yok. Birde AKK var. İstersen GTA 5 çek bakalım korsan. Ama olsun ben çekerim bende AKK yok dersen diyecek birşey yok. Günlerce inmesini beklersin. Ayda 1 oyun çekersin vs. ( Oyununa göre. )

Yine 2.el PS4 al. Yanında Uncharted, Killzone. Yıllarca oynarsın.

PS3 alırsan bir sürü dolu oyun var. Ucuza.

Yani benim gibi öğrenci isen maddi durumun pek iç açıcı değil ise PS3 al. Bir tane güzel oyun oynarsın bitirirsin kafa kafaya başka bir oyunla yada üstüne 10 tl verip GTA 5. Bittikten sonra kafa kafaya yada 10 lira daha vererek uncharted. killzone assassins creed BF COD derken zaten XBOX Scorpio ve PS5 çıkmış olur. O zamanda PS5 alırım keyfime bakarım. PS4 ile aynısı yapılır ama biraz daha tuzlu.

Uzun lafın kısası : Parana bağlı. Varsa PS4 yoksa PS3. İkiside çatır çatır oynatıyor.

Ps3 kirik alip icine gow ve lastofus , beyond two , heavy rain, gran turismo gibi oyunlari yukleyip oynarsin hepsi cok guzel pcde oynayamayacagin oyunlar ama 2.el ps4 almani onermem bi oyuna 100-200 lira verecegime para biriktirir pc toplarim okadarda biriktiremeyecegime gore 500 liralik bir ps3 le keyfime bakarim bi kac yuz saat oynadiktan sonra geri satarim 400 e pekbi zarar etcegini satmiyorum satmasan bile durur bi kosede bazilari ps1 bile oynuyor hala gerci o bir efsane 3310 kullanmak gibi xD internetin varsa oyunlari kendinde indirebilirsin. Bu arada ps4 fiyatlari dusmez 4 senedir 1.500 den satiliyor hic bekleme bosuna maglum dolar.

Hocam kardeşlik var Endonezya ve Rus PSN var. Onun taktikleri var başka forumlarda. Başka link vererek ban istemiyorum.

Edit 1 : Alacaksan FAT alma. Çok kelepire bulman lazım( ben 300 TL'ye super slim buldum ama çok aradım adamla konuştum arka sokakta çıktı ) FAT sarı ışık hatası verir. Aynı işlemci ve GPU ya rağmen daha fazla güç tüketir. Bu ekstra güç tüketimi ısıtır ve sarı ışık verir. İçini açıp macun ve fanlar temizlenip sorun giderilebilir. Ama yinede Super Slim alın.

PS4 dijital indirimler fena 20 liraya oyun veriyor. Adamlar PS3 Exclusiveler oynadiysaniz artik alinmaz.

20 TL ? Tamam indirim oluyor da 20 TL ye düşmüyor.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim ama oynamadığım oyunların sayısı 1-2 tane değil, yani alıcaksam da online oynamak için alırım. O yüzden PS4'e orjinal oyun alacağımı düşünmüyorum. Bu arada kutu takasını duymuştum fakat ilgilimi çekmedi.

PS4 kırılmadı. Yani öylede böylede kardeşlikle 2.el spot derken yinede 50 60 100 TL çıkacak (oyununa göre). Bence 2.el 400 Tl'ye PS3 alın. 100 TL'ye kırdırıp içinede 500 yada 1 TB 2.5' HDD takarsanız tüm oyunları atarsınız ve 3 yılda bitiremezsiniz (7/24 oynayacaksanız farklı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilgin için teşekkür ediyorum, online konusuna gelecek olursak bütün arkadaşlarım PC ortamında takıldığı için PS3 ya da PS4'e sahip arkadaşım yok. Ben de bi PC gamer olduğum için PS'de GTA 5'in Online'ına alışacağımı sanmıyorum. PS3 almaktaki amacım PC'de oynayamadığım oyunları (GTA 5, W.Dogs, FC4 vb.) oynayıp bitirmek. Eğer ki canım isterse ve GTA 5 Online'ını seversem gider parasını veririm fakat başka Online'ını oynayacağım oyun olmadığı için boşuna para verme gereği duymuyorum. Hem PS3'ü kırdırtırsam arkadaşlarımla Gang Beats,Pes 2017,WWE,NBA gibi oyunları para vermeden oynayabileceğimi düşünüyorum (bizim burda ucuza oyun atan bir abi var). Uzun lafın kısası yazın başlangıçlarına doğru bir PS3 Slim kasa 500 GB bir şey almayı düşünüyorum. Belirttiğim gibi de bütçem 700 TL. Eğer sıkılırsam ki düşünmüyorum ama PS3'ü satıp üstüne para ekler ve PS4 alırım. Ha bu arada şu kardeşlik ve oyun takası olayı bana hiç uymuyor. Kendimi sınırlamayı sevmiyorum. Teşekkürler tekrardan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı