PS3 webMAN soğutma ayarlarından sonra ses arttı

DarkVide121

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Malum yaz ve PS3 Super Slim var, doğal olarak ısınıyor. Ben de bugün internete webMAN'dan soğutma ayarlarını denedim.
Fan hızı yükseldi ve eskiden sessiz bir cihazdı ama şimdi belli bir şekilde ses gelmeye başladı. Açıkçası anlamadım, sizce neden oldu? Bilen birileri varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Malum yaz ve PS3 Super Slim var, doğal olarak ısınıyor. Ben de bugün internete WebMAN'dan soğutma ayarlarını denedim.
Fan hızı yükseldi ve eskiden sessiz bir cihazdı ama şimdi belli bir şekilde ses gelmeye başladı. Açıkçası anlamadım, sizce neden oldu? Bilen birileri varsa sevinirim.

Fan hızını artırdığın için ses gelir normal.

WebMAN ayarları içerisindeki fan ayarlarından syscon ayarına getirip kaydedin. Varsayılan sistem ayarına getirecektir ancak cihaz eskisi kadar ısınacaktır. Oyun içerisindeyken PS tuşuna bir kere basıp START+SELECT tuşlarına basarsanız anlık sıcaklığı görebilirsiniz WebMAN yüklü cihazlarda.

WebMAN ayarları içerisindeki fan ayarlarından syscon ayarına getirip kaydedin. Varsayılan sistem ayarına getirecektir ancak cihaz eskisi kadar ısınacaktır. Oyun içerisindeyken PS tuşuna bir kere basıp START+SELECT tuşlarına basarsanız anlık sıcaklığı görebilirsiniz WebMAN yüklü cihazlarda.
Hocam %35 de iyi midir düşürmem mi lazım

Fan hızını artırdığın için ses gelir normal.
Hocam %35 sence iyi midir

Termal macun bakımı yap, sonra sıcaklıklığı takip et. Ben 85 dereceye gelince kesiyordum oynamayı.
Hocam hiç denemedim yapmayı kolay birşey mi pc ye yapmıştım 1 kere ama ps yi bilmiyorum

Benim 45/40 nm 3003B model late Slim PS3'üm 28% fan hızına çıkıyor. Bu fan değerinde 70 derece RSX, 68 derece CELL GTA V oynarken.
O zaman ideal hocam %35 böyle devam

Yeni konular

Geri
Yukarı