PS3 yere düştü

Sağ olun hocam müsait bir zamanda tempmon sayesinde cihazın ısınmasına bakacağım ona göre açacağım cihazı. Peki soğutma bloğunu nasıl oturtucam yerine. (teşekkürler bu arada her şey için)
Macun değişiminde zaten takıyosun düşünce sarsıntıda yerinden oynamış ve cihazı açmanı tavsiye etmem zira sarı ışık alırsan bir hurdadan pek farkı yok

@Berkantccssoğutma kısmı fanın altında diye hatırlıyorum kısaca işlemci üstündeki soğutma bloğunu sök termal macunu yenile soğutma bloğunu temizle tak fanı temizke tak birleştir bu

Macun değişiminde zaten takıyosun düşünce sarsıntıda yerinden oynamış ve cihazı açmanı tavsiye etmem zira sarı ışık alırsan bir hurdadan pek farkı yok.

@Berkantccssoğutma kısmı fanın altında diye hatırlıyorum kısaca işlemci üstündeki soğutma bloğunu sök termal macunu yenile soğutma bloğunu temizle tak fanı temizke tak birleştir bu.

Sağ olun hocam en iyisi tamire vermek teşekkürler.

Hocam açıkçası tamirciye pek vermek istemiyorum fiyatlar malum. Acaba kendim evimde içini açabilir miyim çünkü cihaz 4 yıllık toz fazlasıyla var acaba ondan da olabilir mi daha önce hiç içini temizlemedim
Hocam durumunuz olsa bile beş kuruş biriktirin götürün servise, bir parçasına yanlışıkla zarar verseniz normal ödeyeceğinizden fazlasını ödersiniz.

@Berkantccs arkadaşın dediği gibi tıkansada onu çözmek için yine içini açıp temizlik yapcan bu cihazların en fazla 1.5 yılda bir macun fan bakımı yapılmalı öbür türlü cihaz zorlanıyor sonra arza veriyor.

Hocam durumunuz olsa bile beş kuruş biriktirin götürün servise, bir parçasına yanlışlıkla zarar verseniz normal ödeyeceğinizden fazlasını ödersiniz.

@Berkantccs arkadaşın dediği gibi tıkansada onu çözmek için yine içini açıp temizlik yapacaksın bu cihazların en fazla 1.5 yılda bir macun fan bakımı yapılmalı öbür türlü cihaz zorlanıyor sonra arza veriyor.

Hocalarım zaten şart içinin açılması farz oldu ama makine çocuğum gibi zarar almış olmasını istemiyorum şu an makineyı açtım tam tıkırında fan sesi olmadan çalışıyor.

Geri
Yukarı