Ps3'e SSD takarsam ne değişir?

• Konuyu başlatan Shura
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 13B
SSD takmana gerek yok hem GB'ı az onun yerine iyi bir 2.5" HDD alırsan daha iyi olur ha ben illa SSD alacağım diyorsan onu alabilirsin.
Reklam yapmak istemiyorum ama bir kanal yapmıştı. 12 Gb playstation3'e 320gb laptop hdd'si takıp kenarlarına peçete sokmuştu ondan biliyorum ben :D
Biliyorum biliyorum bende izledim ama mantıksız kızağına montelemek varken öyle işler yapılmasına gerek yok.

Ondan değil. Az önce birisi oyunlar donuyorsa fazla donmamaya başlar dedi de. O yüzden yazdım. Ps3 ile pc'yi karıştırdığımdan değil.
Bende bilginiz olsun diye yazdım efendim.

SSD takmana gerek yok hem GB'ı az onun yerine iyi bir 2.5" HDD alırsan daha iyi olur ha ben illa SSD alıcam diyorsan onu alabilirsin.
Biliyorum biliyorum bende izledim ama mantıksız kızağına montelemek varken öyle işler yapılmasına gerek yok.

Bende bilginiz olsun diye yazdım efendim.

Teşekkür ederim. İlla ssd alcam diye bir şey yok. Ben zaten kendi 2.5 hddmi ps3ün içine takmıştım. Ama şimdi harici hard disksiz kaldığım için onu geri çıkartıp ssd takmayı düşünmüştüm. Bende boş hdd kutusu var. 2.5 hdd alsam kutuya koyup çalıştırabilirmiyim. Harici olarak

Teşekkür ederim. İlla ssd alcam diye bir şey yok. Ben zaten kendi 2.5 hddmi ps3ün içine takmıştım. Ama şimdi harici hard disksiz kaldığım için onu geri çıkartıp ssd takmayı düşünmüştüm. Bende boş hdd kutusu var. 2.5 hdd alsam kutuya koyup çalıştırabilirmiyim. Harici olarak
PS3 e yerleştiği sürece okur ps3 e oturursa sıkıntı yok ama boşluk kalırsa kağıt sokma yöntemini kullanabilirsiniz.

Peçete kağıt vs gerek yok. İçindeki kızak bütün 2,5" harddiskler için uygundur. SSD almak ps3 için gereksizdir. 7200 RPM bir harddisk ile aralarında 10 en fazla 15 saniye bir fark oluşuyor oyunların loading ekranlarında beklerken. O sebepten gidip 7200 rpm 500 yada 750 gb bir harddisk alın çok daha işinize yarayacaktır. SSD olayı PC'deki gibi bir etki yaratmaz PS3 sistemlerinde. Dediğim gibi en fazla 10 15 saniye erken açılıyor oyunlar o kadar. Oyunların performansına ise herhangi bir artısı yoktur. 7200 rpm mekanik diskte nasıl çalışıyorsa SSD'de de öyle çalışıyor.

Ps3 ve diğer konsollarda oyunlar donmaz çünkü oyunlar konsollara uygun geliştirilir bu bilgisayar değil bilgisayar ile karıştırmayın şu makineyi.
O kadar da değil. Bir kere cihaz doğal olarak ısınıyor. Isınma her cihazda stutter yaptırabilir. PS3 de yapıyor, PS4 de, PS4 Pro da. Ne kadar sıklıkla olduğu tartışılır ve birçok değişkeni vardır. Hangi CUH sürümü, ortam sıcaklığı, termal macunların durumu bunlara birer örnek. Demek ki sizin cihazınız bu yönlerden şanslı bir konumda. Ama kasma ya da anlık donma sadece oyunlarla ilgili bir durum değildir. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı