PS4 8.03 Versiyon Kırıldı mı?

Yani konu dışı olabilir ama bunun korsan konudan farkı ne? Onaylanmasını doğru bulmuyorum.
Kırmak ile korsan aynı değildir. Korsan oyun yüklemek korsandır, her kırma işlemi oyun için yapılmıyor.

Konu sahibine sözüm: PS4'ün önünde uzunca bir yol var. Eski sürümlerde oluyor sanırım ancak yeni sürümde olmuyor diye biliyoruım.

Yani konu dışı olabilir ama bunun korsan konudan farkı ne? Onaylanmasını doğru bulmuyorum.
Bir konsolun kırılması korsan olduğu anlamına gelmez. Korsan oyun yüklemek korsana girer. Ayrıca konsolu kırarsan normal kullanıcının erişemeyeceği özelliklere erişiyorsun. CPU ayarı buna bir örnek.

Bir konsolun kırılması korsan olduğu anlamına gelmez. Korsan oyun yüklemek korsana girer. Ayrıca konsolu kırarsan normal kullanıcının erişemeyeceği özelliklere erişiyorsun. CPU ayarı buna bir örnek.
Kırmak ile korsan aynı değildir. Korsan oyun yüklemek korsandır, her kırma işlemi oyun için yapılmıyor.

Konu sahibine sözüm: PS4'ün önünde uzunca bir yol var. Eski sürümlerde oluyor sanırım ancak yeni sürümde olmuyor diye biliyoruım.
Yani olayın özünde aynı şey yatıyor desek yanlış olmaz. PS4'de korsan indirmek gibi görüyorum bu olayı. Diğer özellikler hakkında yorum yapamam.

Bunun doğru olma ihtimali var mı?
Hayır. Son kırılan sürüm halen daha 7.02. Şu an 7.55 ve 8.00 için keşfedilmiş exploitler mevcut fakat daha tam olarak CFW yüklemek için işe yaramıyorlar.

ama bunun korsan konudan farkı ne?
CFW'ler sadece korsan yazılım için kullanılmaz. Homebrew denilen 3. parti imzasız yazılımları da çalıştırmak için de kullanılırlar. CFW kısaca root imzasına sahip bir orijinal yazılım yüklemektir. Normal yazılımdan tek farkı daha fazla kullanıcı hakkına sahip olmanızdır. Korsan yazılım yüklemekte kullanılmadığı sürece legal bir işlemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı