PS4 alınmalı mı?

PhantomDancer!

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık 15 senedir bilgisayar oyuncusuyum ve 15 senedir sandalyede oturarak oyun oynuyorum. Kütlemin son zamanlarda artması nedeniyle oturarak oyun oynamak artık hiç zevk vermiyor ve bana ıstırap gibi geliyor (100kg civarında bir insanım.). Konsol ve konsol oyunlarına dair çok az bilgiye sahibim. Konsoldan oyun oynarken istediğim pozisyona bürünebileceğimin farkındayım. Biraz rahatına düşkün biriyim anlayacağınız. Durumu açıklığa kavuşturduğumuza göre sorulara başlıyorum.

• Yeni alınan bir PS4 oyunu CD'si birden fazla PlayStation 4 cihazına yüklenebilir mi? - ikinci elden PS4 oyunu CD'si almak mantıklı mıdır?
  • Piyasada çok fazla farklı çeşitte farklı desende DualShock 4 modelleri mevcut. Bunların orijinal olup olmadığını anlayabileceğimiz bir yöntem bulunuyor mu?
  • PS4 Pro modeli 1080p çözünürlükte her oyunda saniyede 60 kare almayı vadediyor mu?
  • PS 4 Pro modeli ile saniyede 60 kareden fazla destekli bir monitörde 60 saniye kare değerlerini geçebilmem mümkün müdür?
  • Xbox One X yerine PS4 Pro alma nedenleri nelerdir?
  • PS4 Pro tamir - bakım masrafları ne durumdadır? - sıklıkla sorun yaratan bir cihaz mıdır?

İlginiz için teşekkür ediyor; değerli zamanlarınızı çaldığım için özür diliyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık 15 senedir bilgisayar oyuncusuyum ve 15 senedir sandalyede oturarak oyun oynuyorum. Kütlemin son zamanlarda artması nedeniyle oturarak oyun oynamak artık hiç zevk vermiyor ve bana ıstırap gibi geliyor (100kg civarında bir insanım.). Konsol ve konsol oyunlarına dair çok az bilgiye sahibim. Konsoldan oyun oynarken istediğim pozisyona bürünebileceğimin farkındayım. Biraz rahatına düşkün biriyim anlayacağınız. Durumu açıklığa kavuşturduğumuza göre sorulara başlıyorum.

• Yeni alınan bir PS4 oyunu CD'si birden fazla PlayStation 4 cihazına yüklenebilir mi? - ikinci elden PS4 oyunu CD'si almak mantıklı mıdır?
  • Piyasada çok fazla farklı çeşitte farklı desende DualShock 4 modelleri mevcut. Bunların orijinal olup olmadığını anlayabileceğimiz bir yöntem bulunuyor mu?
  • PS4 Pro modeli 1080p çözünürlükte her oyunda saniyede 60 kare almayı vadediyor mu?
  • PS 4 Pro modeli ile saniyede 60 kareden fazla destekli bir monitörde 60 saniye kare değerlerini geçebilmem mümkün müdür?
  • PS4 Pro tamir - bakım masrafları ne durumdadır? - sıklıkla sorun yaratan bir cihaz mıdır?

İlginiz için teşekkür ediyor; değerli zamanlarınızı çaldığım için özür diliyorum.

Tek bir CD birden fazla PS4'e yüklenebilir fakat oyunların açılması için CD'nin takılı olması gerekiyor. Bir de eğer konsol oyunlarına giriceksen tam sırası hazır Xbox gibi bir Game Pass sistemi geliyor.

Merhaba arkadaşlar;

1-2. el kullanmak mantıklı olabilir ama sağlamlığını kontrol etmek lazım. CD'yi ise her yerde kullanabilirsiniz diye hatırlıyorum.

3-Her oyunda 1080p 60FPS olmayabilir.

5- Xbox oyunları PC için de çıkıyor. Biliyorum Uncharted falan da geliyor artık ama çok istiyorsanız PS almak daha mantıklı gibi geliyor bana.

6- 6 ayda bir temizletmeniz yeterli olur. Ben en son 2021 Şubat'ta temizlettim 450TL tuttu, biraz kazıklanmıştım ama PS5 alacağım için fazla takmamıştım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Arkadaşlar yeni fark ettim de.. Moderatör sorduğum soruların yarısını kendi kafasına göre silmiş. Soruyu ben mi soruyorum yoksa moderatör "Bey" mi soruyor anlamış değilim. Technopat Forum'u daha düzenli hale getirmek istemelerini anlıyorum fakat bu davranışların oldukça saygısızca olduğunu belirtmek isterim.

Geri
Yukarı