PS4 Alışamama Sorunu

İşte insanların en büyük hatayı yaptıkları yer PS4'ü tüm platformlara çıkan AAA oyunlar oynamak için almış olması. Bakın ben kendim konsolu sevdiğimden de o oyunları konsolda oynuyorum ama çok büyük bir kısım yıllarca PC'de oynayıp konsol alıyor. Arkadaşlar konsolu ki bu PS4, X1 veya Nintendo fark etmez Exc. oyunlar için alın. Çünkü arkadaşlarınız konsolda değilse gerçekten multiplatform AAA oyunları konsolda oynamak mantıklı değil. Gerek PS+ olsun gerek çoğu kişi yıllarca klavye ve mouse kullandığı için controllera alışmakta zorlanması olsun gerekse PC'de daha fazla şey yapılabilmesi(konsolda sadece oyun oynarken PC'de bir taraftan webte gezinebilir bir taraftan oyun oynayabilirsiniz) olsun PC gerçekten daha avantajlı. Dolayısıyla Exc. oyunlar ilginizi çekmiyor abi ben Battlefield, GTA bunların dışında pek oyun bilmem ve ilgilenmem diyorsanız konsol kesinlikle size göre değil ve çok pişman olursunuz. Benim önerim eğer tanımladığım gibi biriyseniz konsolu satmanız ve 1500-2000 TL bile olsa bir sistem toplamanız sizi çok daha mutlu eder. Fifa gibi oyunlar içinde paranız olduğunda X1 veya X360 Controller almak yada daha da ucuza kaçıp F710 almak mantıklı diye düşünüyorum.
Yani ben kendimden örnek vereyim 1 yıl boyunca zaten sırf Destiny oynadım ardından Bloodborne, Uncharted 4, Horizon Zero Dawn şimdi Persona 5 ve zaten 12 olacağım ama ben mezun olunca çıkacak yeni yeni Exc. oyunlar çok ilgimi çekiyor ve PC'de ki herhangi bir oyunu bırakın 1080P 60 FPS oynamayı 4K 144 FPS oynamaktan daha çok zevk alıyorum. Çünkü multiplaform oyunlar genelde yılda bir kere para toplamak amacıyla çıkan oyunlar ve bende tatmin duygusu yaratmıyor. Arada sırada ki bu gerçekten nadir, güzel oyunlar çıkıyor ama bu da çok nadir olduğu için kalan zaman boşa gidiyor gibime geliyor.

Son düzenleme:
1500 liraya PS4 oyun performansı verebilecek sistem toplanmaz sanırım.
GTX 1050 bile PS4'ten daha iyi performans veriyor. PS4 Pro alacağım derseniz o da 1700 TL zaten. Yanına da oyun alırsanız yine 2000 civarını buluyor. Yani amacım PS4 almayın değil ama gerçekten çok pişman olan insan var ve sosyalde böyle insanların sayısının azalması ve herkesin mutlu olduğu platformda oynaması daha iyi olur elbet.

Okulun başladığı gün PS4 slim 1 TB aldım ve yanında FIFA 17 bedava geldi. O günden beri GTA5, Far Cry Primal, İnfamous Second son ve 1 yıllık PS Plus aldım. GTA'yı ve Plus'ı arkadaş grubu olduğu için aldım. Fakat şu cihaza bir türlü ısınamadım. Hele şu Dualshock ayrı bir deli ediyor. Alışamadım bir türlü. Sizce ne yapılmalı ? Her ekran kartı gördüğümde içim cız ediyor. Trajik olan ise benim PS4'ü almaya gittiğim gün kasada ödeme yapacakken 2 aydır beklediğim ekran kartı olan RX470'i görmem. Ancak yine de PS4'ü aldım. Şu an pişman mısın derseniz, evet pişmanım. Lütfen bir akıl verin, ne yapmalıyım ?
Akışına bırak.[emoji2]

Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama size bi sorum olucak ben çok araştırdım PS4 ve Xbox serisini ve Ps4 dü daha uygun buldum 1000-1200 TL ye ps4 slim var tam benlik bugün media markt da 1849 liraydı ps4 tam bi hayal kırıklığına uğradım 500 GB de olsa 1 TB da olsa hafızası o kadar para verilmez çok sevdiğim konsoldan vazgeçtim mortal kombat x , wwe 2k17-2k18 , gta 5 tek istediğim bu oyunları oynamaktı 1200 e alsam 2 oyunla tamamlayıp 1600 TL ye bitirmekti :( sizce 2.el ps4 almalı mıyım kararsız kaldım pc 10 senelik ekran kartım yandı yeni sistem yapmayla uğraşamam + konsoldaki gibi HD görsellik gerçekcilik ön planda değil

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı