PS4 bağlantı sorunu

rudyfernandez

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son 2 gündür tuhaf bir sorun yaşıyorum. Oyunlarda menüdeyken ve oyun sonlarında sürekli sunuculara bağlantı hataları alıyorum. Örneğin FIFA oynarken markette oyuncu arattığımda 1 2 aramadan sonra bağlantı simgesi dönüp duruyor ve hata verip ana sayfaya atıyor. NBA 2k20 oynarken de aynı şekilde. Aynı şekilde oyun bittikten sonra da. Ayrıca oyunlara ilk girişte sunucuya bağlanmıyor, 1-2 defa denedikten sonra bağlanıyor.
İnterneti resledim, modemi resledim, kabloları değiştirdim, DNS değiştirdim yine fayda etmedi. Zaten sorun internette olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Online oynarken herhangi bir sıkıntı yok. Hız değerleri de normal. Ancak menülerde sürekli sunucuya bağlanmaya çalışıyor ve error code veriyor.
Son 2 gündür bu sorunu yaşıyorum ve ilk defa böyle bir şey gördüğüm için nasıl anlatacağımı bilemedim. Aynı sorunu yaşayan başka birileri var mı? Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sony sunucularında bir sorun olabilir veya sizin internetinizde bir sorun olabilir. Birkaç gün bekleyin. Eğer olmuyorsa şu çözümleri deneyebilirsiniz;
Kablosuz kullanıyorsanız modemi konsola yaklaştırın veya konsolu açıklık bir yere alın, evdeki modeme bağlanan cihaz sayısını kontrol edin, modemin kablolarını kontrol edin. Mikrodalga, fırın, telefon gibi aletler sinyal kalitesini düşürür. Bu tarz cihazlardan konsolu ve modemi uzaklaştırın.

Sony sunucularında bir sorun olabilir veya sizin internetinizde bir sorun olabilir. Birkaç gün bekleyin. Eğer olmuyorsa şu çözümleri deneyebilirsiniz;
Kablosuz kullanıyorsanız modemi konsola yaklaştırın veya konsolu açıklık bir yere alın, evdeki modeme bağlanan cihaz sayısını kontrol edin, modemin kablolarını kontrol edin. Mikrodalga, fırın, telefon gibi aletler sinyal kalitesini düşürür. Bu tarz cihazlardan konsolu ve modemi uzaklaştırın.
Hocam cevabınız için teşeklürler. Ancak sorun bu dediklerinizde olsa oyun içine de yansır diye düşünüyorum. Çünkü oyuna bağlandıktan sonra oyundan düşme veya lag gibi şeyler hiç olmuyor. Bağlantı testi yaptığım zaman da değerler yine yüksek gösteriyor. Ancak dediğim gibi çoğu zaman sunucuya bağlanmıyor. Genelde oyun bittikten sonra hata kodu verip menüye atıyor. 2 haftayı geçti hala düzelmedi. Port açtım, güvenlik duvarını kapattım, hiçbir fayda etmedi. Proxy kullanmayı da denedim, işe yaradı hiç hata vermedi. Ancak o da oyun oynarken bağlantı ağır oluyordu, ping falan yapıyor.
Çok saçma bir sorun, benden başka kimsenin böyle bir sorunu olduğunu sanmıyorum. İnternette aradım, böyle bir sorunla karşılaşan bulamadım.1 saatte bitireceğim oyunu 2 saatte bitiriyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı