PS4 ve DS4 bağlantı sorunu

omertepe

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam ikinci el bir PS4 aldım. Alırken her şey normaldi iki kol da çalışıyordu. Eve geldim kolun birinin PS düğmesine bastığımda ışığı yanmadı. Herhalde şarjı bitti diye düşünerek onu kabloya taktım ve diğer kolu çalıştırdım. Oyun indir falan derken 2 saat boyunca takılı kaldı. Bu süre zarfında sürekli turuncu ışık yanıp sönüyordu. İndirme bitince kolu çalıştırmaya çalıştım ama olmadı. Hiç beyaz ışığı yanmadı. Uzun uğraşlar sonucu kolu sökmeye karar verdim. Sökerken bir iki kere beyaz ışık yaktı sonra bataryayı söküp taktım o ara ne olduysa kol PS ye bağlandı. Sonra kolu tekrar vidalarken bı anda kendisi hareket etmeye bağlantıyı kesmeye başladı. Tekrar söktüm acaba bir şeyi yanlış mı taktım diye. Söküp tuşların olduğu kısımı sildim tekrar bağladım ama yine en baştaki sorunu aldım. Ve bir süre sonra hiç ışık yakmamaya başladı. Kablo bağlıyken bile yanmıyordu ışığı. Sonra 12 pin USB giriş kablosunun aşındığını fark ettim. Tabii ben tak çıkar yaparken pinlerin bazıları kopmuş. Üstünde 2 saat uğraştıktan sonra pini kesip kendim açıp bağladım. Tekrar baştaki olaya döndü. Kabloyu bağlandığımda turuncu ışık bir kere yanıp sönüyor sonra hiç ışık yanmıyor. Kablo bağlıyken bataryayı söküp taktığımda ışık uzun aralıklarla sönüp yanıyor. Ama PS düğmesine bassam bile bir türlü beyaz ışığa dönmüyor. Sorun nerede olabilir. Bluetooth olabilir diye düşündüm ama o zaman hiç bağlanmazdı. Sonuçta şansa da olsa bir kere bağlandı. Şu anda şarjı full olmasına rağmen kablo takılı değilken hiçbir ışık yanmıyor. Sorunu yaşayan ya da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Not: Reset atmayı denedim ama tuş çok kullanılmış sanırım bayağı ezilmiş duruyordu sökmeden önce denediğimde ise tuş sesi gelmiyordu. Yanlış hatırlamıyorsam kolu söktüğümde reset tuşunu biraz kurcalayarak düzelmiştim. Ama şu anda kasadan doğru reset tuşuna basma imkânım yok başka türlü o tuşu nasıl aktif edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsol kapalı iken kablo ile Dualshock’u konsola bağla, 7 saniye boyunca konsoldan açma düğmesine bas (2 tane bip sesi gelene kadar) güvenli modda iken düzelebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı