PS4 çok sesli çalışıyor ve ısınıyor

krygkc

Kilopat
Herkese merhaba, PS4 aldım 2. el model fat kasa cuh 1116a. Bugün cihazı açtığımda sıkıntı yok oyuna girdiğimde inanılmaz fan ve CD sesi geliyor uçak kalkıyor sanki ve de çok ısınıyor. İade edeyim mi ne dersiniz çözemedim ben. Oyundan çıkınca ve CD çıkarınca da ses kesiliyor aniden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, PS4 aldım 2. el model fat kasa cuh 1116a. Bugün cihazı açtığımda sıkıntı yok oyuna girdiğimde inanılmaz fan ve CD sesi geliyor uçak kalkıyor sanki ve de çok ısınıyor. İade edeyim mi ne dersiniz çözemedim ben. Oyundan çıkınca ve CD çıkarınca da ses kesiliyor aniden.
İade etmene gerek yok, bu PS4'lerin ortak sorunudur, sorunu çözmek için konsolun içini temizleyip termal macununu değiştirmeniz yeterli.
Hocam fazla ellemeyin cihazı kırmızı ışık hatası verirse işin kötü. İade edebilirsen et yani.
PS4 aşırı ısınırsa kendini kapatır, bir zarar olmaz yani.

İade etmene gerek yok, bu PS4'lerin ortak sorunudur, sorunu çözmek için konsolun içini temizleyip termal macununu değiştirmeniz yeterli.

PS4 aşırı ısınırsa kendini kapatır, bir zarar olmaz yani.

Hocam çalıştığım yere kaç adet PS4 geldi mavi ışıkta kalıyor cihaz kırmızı ışık verdi mi bitti patronumun sözü (ölü canlanmaz) ama canlansada o çözümlerde kalıcı değil.

Bu arada konu dışı ama site çökecek gibi girilmiyor bazen siteye.

Son düzenleme:
H

Hocam çalıştığım yere kaç adet PS4 geldi mavi ışıkta kalıyor cihaz kırmızı ışık verdi mi bitti patronumun sözü (ölü canlanmaz) ama canlanırda o çözümlerde kalıcı değil.
Ama PS4 kendini aşırı ısıdan koruyabilir(kendini kapatarak), adamda konsolu ikinci el almış zaten, belliki aldığı adam hiç konsolu temizlememiş ve termal macununu yenilememiş, bunları yapmadığı içinde konsol zamanla toz dolmuş ve termal macun etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başlamış, bu konsolun sıkıntısı değil.

Ama PS4 kendini aşırı ısıdan koruyabilir(kendini kapatarak), adamda konsolu ikinci el almış zaten, belliki aldığı adam hiç konsolu temizlememiş ve termal macununu yenilememiş, bunları yapmadığı içinde konsol zamanla toz dolmuş ve termal macun etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başlamış, bu konsolun sıkıntısı değil.

PS4'ün temizliğini ihmal etmeye gelmez yani.

PS3 öyle mi?
Kaliteli termal macun veya termal ped al ama kendine güvenebiliyorsan PS4'ün içini açıp temizle ama ben beceremem diyorsan git bi güvenilir tamircide yaptır.

Son düzenleme:
PS3'ün çıkış modeli var, model numarası CECHAO1, ve CECHBO1, bu modeller aşırı hassaslardır ama ayrıca hiç satmayan modellerdir.
Sonrasında çıkan PS3'lerde bu sorun düzeldi
Merak etmeyin PS3 yukarıdaki iki model dışında çok sorun yapan bir konsol değil, zaten yukarıdaki yazan iki konsol çok nadir.
PS3'ün çıkış modeli var, model numarası CECHAO1, ve CECHBO1, bu modeller aşırı hassaslardır ama ayrıca hiç satmayan modellerdir.
Sonrasında çıkan PS3'lerde bu sorun düzeldi
Merak etmeyin PS3 yukarıdaki iki model dışında çok sorun yapan bir konsol değil, zaten yukarıdaki yazan iki konsol çok nadir.
Çıkış modelinin aşırı kronik sıkıntılı olmasının sebebi Sony, PS3'ün GPU'sunun lehimini iyi yapmamasıdır, sonradan düzeltdiler.
Ama şöyle bir şey var, CECHA01 en çok özelliğe sahip ve benim en çok sevdiğim PS3 modelidir çünkü içinde ayrıca PS2'de yer alan Emotion Engine var, yani PS2 oyunlarını herhangi bir emulasyon yapmadan Hardware Based olarak oynatabiliyor ve bu mükemmel bir şey, zaten bu konsolu seven bazı kişiler var ve bu sorunu "reballing" denilen bir işlem ile çözmeye çalışıyorlar.

Geri
Yukarı