PS4 DualShock V2 bilgisayarda nasıl kullanılır?

Hocam hiç bir şey yapmadan kabloyu takıp pes'e girdim oyun'u oynayabiliyorum oyunun sesi geliyor ancak dc'nin sesi yok neden?
Hiçbir şey yapmadan oynayabiliyorsanız zaten Steam'in DualShock 4 desteği aktif olduğu içindir.
DualShock 4'ün hoparlörleri PC'de desteklenmiyor, eğer DualShock 4'ün hoparlörünü kullanmak isterseniz onu varsayılan ses aygıtı yapmanız lazım ve bu da bütün seslerin DualShock 4'ten çıkacağı anlamına geliyor, yani DualShock'ın hoparlörlerini Playstation 4'ün kullandığı gibi kullanamazsınız.

Hocam o zaman dualshock'a kulaklık taksam dcyi duyabilir miyim?
Hayır Dualshock'un kendi hoparlörü de üstündeki kulaklık girişi de çalışmıyor bilgisayarda.

Benim bilgisayarımda çalışmadığı için öyle varsaymıştım, ama galiba çalıştırmanın yolları varmış.

Son düzenleme:
Discord'da arkadaşlarımla konuşurken bir andan pes oynayamayacak mıyım yani? :(
İnternette çalıştığına dair forum yazıları gördüm. Ben DS4'ü kablolu-kablosuz bağlayınca ses aygıtı seçeneği olarak çıkmıyor ilginç bir şekilde. Bir çözümü vardır belki. Eğer sizde ses aygıtı olarak DS4 görünüyorsa, yukarıda arkadaşın dediği gibi DS4'ü seçip sonra kulaklık takmayı deneyebilirsiniz, galiba çalışıyormuş.

Neden bir yandan DC bir yandan oyun çalışmasın ki? Oyunu hoparlörden, DC'yi DS4'e bağladığınız kulaklıktan mı duymak istiyorsunuz? Eğer oyun + DC'yi normal kulaklıktan duymak istiyorsanız, DS4'ü bağladıktan sonra DC'nin ayarlar kısmına girin, ses çıkışı DS4 olarak değişiyorsa onu kulaklık olarak ayarlayın. Veya direkt Denetim Masası'na girip ses aygıtları içerisinde DS4'ü de devredışı bırakabilirsiniz.

İnternette çalıştığına dair forum yazıları gördüm. Ben DS4'ü kablolu-kablosuz bağlayınca ses aygıtı seçeneği olarak çıkmıyor ilginç bir şekilde. Bir çözümü vardır belki. Eğer sizde ses aygıtı olarak DS4 görünüyorsa, yukarıda arkadaşın dediği gibi DS4'ü seçip sonra kulaklık takmayı deneyebilirsiniz, galiba çalışıyormuş.

Neden bir yandan DC bir yandan oyun çalışmasın ki? Oyunu hoparlörden, DC'yi DS4'e bağladığınız kulaklıktan mı duymak istiyorsunuz? Eğer oyun + DC'yi normal kulaklıktan duymak istiyorsanız, DS4'ü bağladıktan sonra DC'nin ayarlar kısmına girin, ses çıkışı DS4 olarak değişiyorsa onu kulaklık olarak ayarlayın. Veya direkt Denetim Masası'na girip ses aygıtları içerisinde DS4'ü de devredışı bırakabilirsiniz.
Hocam inanın pek anlamıyorum bu işten ya. Yarın discord vb bana sesli bir şekilde anlatabilir misiniz? Hatta ekran görüntüsü bile paylaşabilirim.

Hocam inanın pek anlamıyorum bu işten ya. Yarın discord vb bana sesli bir şekilde anlatabilir misiniz? Hatta ekran görüntüsü bile paylaşabilirim.
Yarın pek uygun değilim hocam, hem bu DS4 hoparlörünü kullanma işini ben de anlamadım doğru düzgün. Önce uygunsa diğer arkadaşa bir sorun, o yardımcı olamazsa öbür gün ben bir şeyler yapmaya çalışırım seve seve.

Yeni konular

Geri
Yukarı