PS4 ekran çözünürlüğü değiştirme

Mysmeh

Hectopat
Daha fazla  
Eski bir monitörüm var HDMI to VGA dönüştürücü kullanarak PC ve PS4'ümü kullanıyorum. Normalde monitörüm 1440X900 ama PS4'de 1024X768 oluyor. Ekrana sığmama gibi bir sorunum yok fakat 4:3 olduğu için biraz rahatsız edici. 720P üzerini seçersem zaten görüntü gelmiyor. Farklı bir yol var mı acaba monitörümün çözünürlüğünde oynamam için? 4:3 olunca bazı oyunlarda ekran biraz kötü oluyor.

Eski bir monitörüm var HDMI to VGA dönüştürücü kullanarak PC ve PS4'ümü kullanıyorum. Normalde monitörüm 1440X900 ama PS4'de 1024X768 oluyor. Ekrana sığmama gibi bir sorunum yok fakat 4:3 olduğu için biraz rahatsız edici. 720P üzerini seçersem zaten görüntü gelmiyor. Farklı bir yol var mı acaba monitörümün çözünürlüğünde oynamam için? 4:3 olunca bazı oyunlarda ekran biraz kötü oluyor.

PS4'un 2K destegi yok.

PS4'un 2K destegi yok.
Ortada 2k Monitör yok ??

Hocam bende aynı sorunu zamanında PS3'de yaşamıştım. Bazı dönüştürücüler 900P monitörde bile sıkıştırma yaparak fullhd (tabi okunurluk azalıyor ve hafif bulanıyor ama fullhd değil diyemez kimse) 1080i denilen yazılımsal fullhd upscale edebiliyor. Benim kullandığım dönüştürücü yardımıyla hem PC'de hem de PS3'de bu yöntemle 1080P görüntü alabiliyorum. Donanımhaber forumdan bir arkadaş satmıştı 50TL gibi az bir paraya yıllar önce.
Resimdeki ürünün kırmızı siyahıydı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı