PS4 eksileri ve artıları nedir?

PlayStation 4 sahibi biri olarak bence eksiler ve artılar şunlar.

Eksileri:
  • Oynaması ücretsiz oyunlar haricinde çevrimiçi oynamak için Plus üyesi olmanız lazım.
  • Eski bir cihaz, son yıllarda çıkan AAA oyunlarda görüntü kalitesi gözünüze düşük gelebilir.
  • Yeni nesil çıktığı için artık tozlu raflara doğru yol almakta. Yeni özel oyun çıkmayacak.
  • FPS oyunları alışana kadar zorlayabilir.
  • Oyunları artık pahalı.
Artıları:
  • PlayStation Plus son yıllarda güzel oyunlar veriyor.
  • God of War, The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Bloodborne, Marvel's Spider Man gibi PC'de deneyimleyemeyeceğin oyunlar var.
  • PlayStation'da kardeşlik yaparak oyunları ya da Plus üyeliğini iki kişi ortak satın alabilirsiniz.
Series S öneren arkadaşları anlıyorum ancak arkadaşın bütçesinin iki katından pahalı bir ürün önerdiğinizin umarım farkındasınızdır.

Hocam bütçeniz ne kadar? Oyun fiyatları size sorun çıkartabilir. Series s hem daha uzun ömürlü hem de Gamepass sayesinde daha ucuz oyun oynatacaktır bütçeniz yetiyorsa kesinlikle onu tavsiye ederim. Yoksa PS4'deki oyunlar bence çok pahalı umarım sorun yaşamazsınız.

2. el alacağım için oyunlu bir şekilde bulmayı düşünüyorum. Onun dışında kol olmadan da alabilirim. Evde DS4 v2'de var.

Özel oyun olarak sadece The Last of Us oynayabilirim. Onun dışında kalan hikaye oyunlarını oynarım zaten. Pes ya da FIFA'cı değilim.

Hikayesi güzel diyorlar hocam. E bir de Türkçe dublaj olunca merak etmedim de değil. PlayStation'a özel Türkçe dublaj veya altyazılı oyunlar varsa hepsini oynayacağım.

Eksileri artısının olmaması :) İşin şakası donanım olarak çok eskidi. Sonuçta 7 yıllık bir konsol. Sony'nin yaptığı kendi oyunları hariç, diğer firmaların oyunları Allah'a emanet çalışabilir. Zaten stabil 30 FPS vermekte güçlük çekiyor, üstüne diğer firmaların optimize sorunları eklenince daha kötü FPS değerleri ortaya çıkıyor. Yani yeni gelecek oyunlar sıkıntı çıkarabilir.

Artı olarak hala desteğinin devam ediyor olması var. Bu bakımdan iyi. Oyun fiyatlarından söz etmeye gerek bile yok. Kardeşlik sistemini kullanmadan, tek başına bir oyunun maliyetini yüklenmek aşırı şekilde bütçeyi zorlar. 2 tane oyun alsan zaten PS4 fiyatına denk geliyor neredeyse.

Bu kadar saydığım eksi yanlar bir tarafa, yine de alınabilir fakat PS4 PRO tercih etmek mantıklı olur. En azından donanım bakımından daha iyi. Sonuç olarak sadece exclusive oyunlar için alacaksanız gayette alınabilir.

Hocam bütçeniz ne kadar? Oyun fiyatları size sorun çıkartabilir. Series s hem daha uzun ömürlü hem de Gamepass sayesinde daha ucuz oyun oynatacaktır bütçeniz yetiyorsa kesinlikle onu tavsiye ederim. Yoksa PS4'deki oyunlar bence çok pahalı umarım sorun yaşamazsınız.

Gamepass'de GTA 5 Fortnite Rocket League var mı?

Eksileri:
  • Oynaması ücretsiz oyunlar haricinde çevrimiçi oynamak için Plus üyesi olmanız lazım.
  • Eski bir cihaz, son yıllarda çıkan AAA oyunlarda görüntü kalitesi gözünüze düşük gelebilir.
  • Yeni nesil çıktığı için artık tozlu raflara doğru yol almakta. Yeni özel oyun çıkmayacak.
  • FPS oyunları alışana kadar zorlayabilir.
  • Oyunları artık pahalı.
Artıları:
  • PlayStation Plus son yıllarda güzel oyunlar veriyor.
  • God of War, The Last of Us part II, Ghost of Tsushima, bloodborne, Marvel's spider man gibi PC'de deneyimleyemeyeceğin oyunlar var.
Series s öneren arkadaşları anlıyorum ancak arkadaşın bütçesinin iki katından pahalı bir ürün önerdiğinizin umarım farkındasınızdır.

Ücretsiz olarak mesele Fortnite ücretsiz diye biliyorum. Onda da Plus gerekli mi? PS4 daha önce kullandım ve onun dışında DS4 ile zaten oynuyordum PC'de bağlayıp alışma sıkıntım yok.
Bir de AAA'nın açılımı nedir?
Hayırlı olsun diyeyim o zaman :).

Yok diye biliyorum.

Sanırım demek istediği Gamepass'de böyle iyi oyunların olmaması.

Ücretsiz olarak mesele Fortnite ücretsiz diye biliyorum. Onda da Plus gerekli mi? PS4 daha önce kullandım ve onun dışında DS4 ile zaten oynuyordum PC'de bağlayıp alışma sıkıntım yok.
Bir de AAA'nın açılımı nedir?
Fortnite gibi oynaması ücretsiz oyunlarda Plus gerekmiyor. Battlefield V gibi oyunlarda ise çevrimiçi oynamak için Plus gerekli.

Assassin's Creed Valhalla, Cyberpunk 2077, Red Dead Redemption 2 gibi oyunlar AAA oyunlardır.

Geri
Yukarı