PS4 Fan Temizliği

Arkadaşlar PS4 alalı 4 yıl gibi bir civar oldu. Dışını sürekli siliyorum ve boş bir alanda kurulu.
4 Yıl oldu içini hala temizlemedim. Bazıları temizleme bozulur diyor, sizce ne yapmalıyım?
Temizlemek iyi olur mu? Fortnite'de 60FPS'den 50FPS'ye falan düşüyor ara ara ama isterseniz fan sesini de atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PS4 alalı 4 yıl gibi bir civar oldu. Dışını sürekli siliyorum ve boş bir alanda kurulu.
4 Yıl oldu içini hala temizlemedim. Bazıları temizleme bozulur diyor, sizce ne yapmalıyım?
Temizlemek iyi olur mu? Fortnite'de 60FPS'den 50FPS'ye falan düşüyor ara ara ama isterseniz fan sesini de atabilirim.
Sicaklik degerleri normal ise temizlemeye gerek yok.

Fan sesinden rahatsız oluyorsanız termal macun ve toz temizliği yapabilirsiniz içini açıp. Bu konuda bir sürü video mevcut Youtube'da izleyerek herkesin yapabileceğini düşünüyorum. Kısa bir not açmak için Torx 8(TR8) adlı tornavida lazım olacak yıldız tornavida ile beraber.

Internette çok video var. Elektrik supürgesi sokma yeter. Eğer ilk çıkan PS4 ise normaldir. slim yada proda oluyorsa ses problemi düzelir FPS artış olmaz. Sıfırlamanı öneririm ama 50FPS gayet nornal bence konsollarda

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı