PS4 görüntü vermeme sorununun çözümü

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Daha 10 dakika önce yaşadığım olay. İnternet'te baktım bu sorunla ilgili bir şeyler var mı diye. Var. Şimdi ben size burada yapmanız gerekenleri değil; Yapmamanız gerekenleri söyleyeceğim.

Yapmamanız gereken en önemli şey:

#1 PS4'ün HDMI giriş portunu ellemeyin. Bir kere takın. Kalsın o öyle. Arada bir üstünde ki tozu kuru bezle alın. Yeter. Çünkü Sony, Bu Allah'ın belası HDMI Entegresini öyle bir yapmış ki. VGA gibi. Çok nazlı. O yüzden; HDMI kablosunu çıkartıp takmayın sık sık. Sonra benim gibi 1 saat kafanızı duvara vurursunuz.

Yapmanız gerekenler:

Aynısı benim başıma geldi, siz gelince bir oraya bir buraya bakmayın diye hepsini yazacağım.

#1 HDMI Kablosunu Değiştirin: Varsa Kablolu TV'den çıkan HDMI kablosunu PS4'e bağlayın. Ve deneyin.

#2 Bir TÜRK Geleneği: Kapatıp Açmak: Biz Türkler olarak; kullanım kılavuzu okumayız. Cem Yılmaz'ın da dediği gibi. Açıp kaparım. Bu kadar net.

Yapmanız gereken şey; Hem PS4'ün hem TV'nin yada Monitörün fişlerini çıkarın. 10-20 saniye bekleyin. Daha sonra tekrar takın. İlk önce PS4'ü; daha sonra TV yada Monitörü açın.

#3 Güvenli Moda Almak: Bunca şey yaptınız. Halen daha görüntü gelmedi mi? O zaman çözünürlüğü düşürmeyi deneyin. Direkt Sony bunu anlatmış: PS4 Güvenli Mod

#4 Servis Yolu Gözüktü; HDMI entegre arızalandı: Üstte yazdım. Bu HDMI girişi çok nazlı. O yüzden çok da fazla şey yapmamak lazım. Kutuyu koy oraya. Tak CD'yi. Sihirli bir kutu gibi çalışsın. Eğer halen daha çözüme kavuşamadıysanız servise gideceksiniz.

#5 Acaba TV'de mi sıkıntı var: Bir Kablolu TV (uydu, alıcı) yayını açın. Kanal D falan. Ekrana tüm HDMI girişlerinden sorunsuz bir görüntü alabildiğinizi kontrol edin.

Bu benim başıma geldi. En azından konusu olsun. Belki birine lazım olur. Çünkü bazı arkadaşlar çözmüş, ama yazmamış. Ben de çözdüm sorunumu. Direkt 1. maddeye yazdım. Sıkıntısız oyunlar. Eğer sıkıntı bittiyse, problem çözüldüyse; "CHEERS"...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim Slim kasa PS3 konsolumdada ekran gidip geliyordu en sonda ekran tamamen gitti ve hdmi den görüntü vermemeye başlamıştı. Ben grafik işlemcisinden şüphelenmiştim çünkü oyun oynarken 20 dakika sonra ekran kapanıp açılıyordu 2-3 saniyeliğine. Fakat Hdmi entegresi bozuk çıktı.

Benim Slim kasa PS3 konsolumdada ekran gidip geliyordu en sonda ekran tamamen gitti ve hdmi den görüntü vermemeye başlamıştı. Ben grafik işlemcisinden şüphelenmiştim çünkü oyun oynarken 20 dakika sonra ekran kapanıp açılıyordu 2-3 saniyeliğine. Fakat Hdmi entegresi bozuk çıktı.

Kullanim talimatlarina uyuldugu halde bir sikinti cikarmayacaktir. PS3 taş gibi makina.

Kullanim talimatlarina uyuldugu halde bir sikinti cikarmayacaktir. PS3 taş gibi makina.

Hocam bende 2 tane var biri slim kasa biri fat kasa fat olan yeğenimin fat olan OFW yani orjinal klon oyun yüklü ben buna Xploit yöntemiyle kırmak ve multimanla oyun yüklemek istiyorum. Seri no’su CECH-L04 fakat nasıl yapılacağını pek bilmiyorum açıklayabilir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam bende 2 tane var biri slim kasa biri fat kasa fat olan yeğenimin fat olan OFW yani orjinal klon oyun yüklü ben buna Xploit yöntemiyle kırmak ve multimanla oyun yüklemek istiyorum. Seri no’su CECH-L04 fakat nasıl yapılacağını pek bilmiyorum açıklayabilir misiniz?

O yontemi piyasaya suren forumu takip edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı