PS4 HDD'sini PC görmüyor

sinan polat

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, PS 4'de HDD kullanıp bazı oyunları buraya kaydettim fakat kullandığım HDD'yi tekrar PC'ye takmak istediğimde PC HDD'yi görmüyor. Sorun ne olabilir? PS4'e ilk taktığımda cihaz bir formatlama işlemi yaptı acaba o sebeple mi PC görmüyor? Yardım rica ederim.

Arkadaşlar merhaba, PS 4'de HDD kullanıp bazı oyunları buraya kaydettim fakat kullandığım HDD'yi tekrar PC'ye takmak istediğimde PC HDD'yi görmüyor. Sorun ne olabilir? PS4'e ilk taktığımda cihaz bir formatlama işlemi yaptı acaba o sebeple mi PC görmüyor? Yardım rica ederim.

PS 4 türünü unuttum farklı bir biçimde kendi açabileceği şekilde formatlıyor. PC'de açabilmek için
cmd yönetici olarak çalıştırıp ;
diskpart.
List disk.
Select disk (disk hangi numarada ise onu)
Clean.
Create Partition primary.
Active.
Assign
Bu komutları uygulayıp formatlayabilirsiniz. Formatlamadan çözümü var mıdır bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa yardımcı olur umarım.

Harici Aparat ile bağla Görür. Ps4 HDD'si Xfat formatında zaten.

ilginize teşekkür ederim ama Harici aparat nedir ? diski kendi kablosu ile pc ye takıyorum ama pc hiç görmüyor
Açıp içindeki şeyi sana gösteremediği için hiç yokmuş gibi oluyor. Tek çare
PS 4 türünü unuttum farklı bir biçimde kendi açabileceği şekilde formatlıyor. PC'de açabilmek için
diskpart.
List disk.
Clean.
Active.
Assign
Bu komutları uygulayıp formatlayabilirsiniz. Formatlamadan çözümü var mıdır bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa yardımcı olur umarım.

Merhaba aynı sorun başıma geldi ve biraz yabancı kaynaklardan araştırarak çözdüm. Öncelikle EaseUS Partition Master Free bu programı indir kurduktan sonra sağ tık yap.

Üstte MBR convert ya da GPT convert yazar eğer diskin 2 TB'in altında ise onu MBR'ye çeviriceksin eğer 2 TB'in üstünde ise GPT yapacaksın.

Sonra Windows+X'e basacaksın disk yönetimini açıcaksın oradan diskin üstüne tıklayıp yeni birim oluştur diyeceksin. Karşına setup çıkacak hiçbir şeyi ellemeden kur sorunsuz çalışacaktır.

diskpart.
List disk.
Clean.
Active.
Assign
Hocam çok ama çok teşekkürler 2 saattir yapamadım.Sizin dediğiniz şekilde oldu çok sağolun.

Hocam bende o sorunu yaşıyorum nasıl yapabilirim?

PS 4 türünü unuttum farklı bir biçimde kendi açabileceği şekilde formatlıyor. PC'de açabilmek için.
CMD yönetici olarak çalıştırıp;
Diskpart.
List disk.
Clean.
Active.
Assign.

Bu şekilde halletmiştim ben artık PS4'üm olmadığı için maalesef tam hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı