PS4 için monitör önerisi

NikeK

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, PS4 için monitör alacağım fakat 3 monitör arasında kaldım. Sadece oyun oynuyorum arada video izlerim ve şunu da belirtmem gerekir ki hayatım boyunca televizyondan oyun oynamış birisi olarak IPS monitörlere daha kolay alışabileceğimi düşünüyorum bu yüzden IPS alacağım sanırım ama siz ne dersiniz sadece oyun oynayacak birisi için.
IPS monitör almak yanlış mıdır veya istediğim performansı alamaz mıyım yoksa TN veya VA panel mi almalıyım (görüntü ve bakış açılarına önem veriyorum ekranda)

Acer KA242YBI 23.8" 75Hz 1ms (HDMI+analog) FreeSync Full HD IPS monitör.

Acer Nitro QG241YBII 23.8" 1ms (analog+HDMI) FreeSync Full HD monitör.

Acer Nitro VG240YBMIIx 23.8" 75Hz 1ms (HDMI+analog) FreeSync Full HD IPS monitör.

Pişman olmak değil iyiki almışım dersin. Renk kalitesi va ve tn e göre çok daha iyi. Tepkime süresini dert etme okadar fark yapmıyor yani o monitör 4 ms de olsaydı onu tavsiye ederdim.
VA panel oyun için daha iyi bence fakat PS için VA önermiyorum IPS alıp da pişman olacağını sen bilirsin. Bence olmazsın.
Va panelin ipse göre ne gibi iyi yönü varki eğer tepkime ve yenileme hızı aynı ise? İps her açıdan renk kalitesini aynı yapıyor. Eğer özellikler aynı ise herzaman ips daha iyidir.

Pişman olmak değil iyi ki almışım dersin. Renk kalitesi VA ve TN'e göre çok daha iyi. Tepkime süresini dert etme okadar fark yapmıyor yani o monitör 4 ms de olsaydı onu tavsiye ederdim.

VA panelin IPS'e göre ne gibi iyi yönü varki eğer tepkime ve yenileme hızı aynı ise? IPS her açıdan renk kalitesini aynı yapıyor. Eğer özellikler aynı ise herzaman IPS daha iyidir.

:) sanırım araştırma yapmamışsınız. VA panel görüntü olarak daha kötü fakat düşük tepkime süresi ve MS değeri olarak IPS monitöre fark atıyor. Profesyonel oyuncular IPS'i genel olarak kullanmazlar. VA panel profesyonel ortamda daha iyi. İnternette makaleler var okursanız mutlu olurum ;). Bende IPS monitörü daha çok severim. Ve. VA panel IPS'den daha kötü ise neden VA panel yapılıyor? Bununda cevaplayacak sizlersiniz :). Ve benzer VA ve IPS monitör arasında VA her zaman MS değeri ve tepkime süresi olarak fark atar. Bilginize.

Playstation için en iyi panel IPS olacaktır, 4MS-5MS gözünüze takılmasın bence bir insanın 4 veya 5 milisaniyeyi fark edeceğini düşünmüyorum. Kendim IPS panel ve 4MS bir tepkime süresi olan bir monitör kullanıyorum çoğu rekabetçi oyunuda oynadım fark etmiyor yani.

:) sanırım araştırma yapmamışsınız. VA panel görüntü olarak daha kötü fakat düşük tepkime süresi ve MS değeri olarak IPS monitöre fark atıyor. Profesyonel oyuncular IPS'i genel olarak kullanmazlar. VA panel profesyonel ortamda daha iyi. İnternette makaleler var okursanız mutlu olurum ;). Bende IPS monitörü daha çok severim. Ve. VA panel IPS'den daha kötü ise neden VA panel yapılıyor? Bununda cevaplayacak sizlersiniz :). Ve benzer VA ve IPS monitör arasında VA her zaman MS değeri ve tepkime süresi olarak fark atar. Bilginize.
Ms değerleri aynı ikisininde 1ms hadi diyelim va 1ms ips 3ms aradaki farkı zaten anlayamazsınız. Ona bakılırsa tn panelde yapılıyor en kötü panel olmasına rağmen arkadaş ps4 kullanıcak bunun için ips daha iyi olur. Araştırma yaptım biliyorum profesyonel oyuncular va tercih ediyor. Ama oyun için dendiğinde illa hardcore rekabetçi oyuncumu olman lazım hayır. Single oyun oynamak istediğin zaman oyun için olduğu için sadece vamı alıcaksın hayır. Arkadaş zaten ps4 kullanıcak ki rekabetçi oyunlar çok yok.

MS değerleri aynı ikisininde 1ms hadi diyelim VA 1ms IPS 3ms aradaki farkı zaten anlayamazsınız. Ona bakılırsa TN panelde yapılıyor en kötü panel olmasına rağmen arkadaş PS4 kullanıcak bunun için IPS daha iyi olur. Araştırma yaptım biliyorum profesyonel oyuncular VA tercih ediyor. Ama oyun için dendiğinde illa hardcore rekabetçi oyuncumu olman lazım hayır. Single oyun oynamak istediğin zaman oyun için olduğu için sadece vamı alacaksın hayır. Arkadaş zaten PS4 kullanıcak ki rekabetçi oyunlar çok yok.

Zaten ben IPS önermişim sadece VA oyun için daha iyi demişim. Sen VA panelin IPS ile farkını biliyorsan neden bana "VA panelin IPS'e göre ne gibi iyi yönü varki eğer tepkime ve yenileme hızı aynı ise? IPS her açıdan renk kalitesini aynı yapıyor. Eğer özellikler aynı ise herzaman IPS daha iyidir." Dedin? Dostum neyse tartışmaya gerek yok :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı