PS4 için monitör tavsiyesi

mrorko

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, PS4 Slim cihaz kullanıyorum. Bir monitör almak istiyorum ancak kafam çok karıştı.
Öncelikle sizlere danışmak istediğim;

Bildiğim kadarı ile cihazın HDMI çıkışı 1.4
Alacağım monitörün çıkışı 2.0 olsa ne fark eder, ayrıca HDMI kablolarında versiyonları olduğunu görüyorum.
2.0 HDMI kablo ile 2.0 HDMI monitöre cihazımı bağlamam mantıklı olur mu?
Monitör seçimi konusunda kafam oldukça karıştı. Bir de HDR olayı monitörde olması çok fark eder mi?

Monitör tavsiyeside verirseniz sevinirim 27 inch dusunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Slim cihaz bendede var 60 fps yi geçmiyor. Tercihini ona göre yap. 60hz monitör slim için yeterli. Hz değeri arttıkça fiyat artar monitörde. İleride bir bilgisayarda kullanırım diyorsan monitörünü ozaman işler değişir. Yada ps 5 e geçerim diyorsan. Üst bir monitör alırsın

Ben çok araştırdım fiyatına göre ben sana en iyi monitörü öneriyim, BenQ GW2406Z
Ah-IPS, panel.
VA panelden uzak dur.

Hocam BenQ'dan şaşma ah-IPS olan modellerinden bak 60Hz i geçmene gerek yok, ViewSonic'de bakabilirsin aynı özelliklerde bu firmaların dışında monitör düşünme bunlar monitörde son nokta kalitede.

Bir de tavsiyem, PlayStation 4 Pro kullan, normali sat derim çok fark var arada.

Son düzenleme:
Ben çok araştırdım fiyatına göre ben sana en iyi monitörü öneriyim, BenQ GW2406Z
Ah-IPS, panel.
VA panelden uzak dur.

Hocam BenQ'dan şaşma ah-IPS olan modellerinden bak 60Hz i geçmene gerek yok, ViewSonic'de bakabilirsin aynı özelliklerde bu firmaların dışında monitör düşünme bunlar monitörde son nokta kalitede.

Bir de tavsiyem, PlayStation 4 Pro kullan, normali sat derim çok fark var arada.
eyvallah hocam çok teşekkürler

Slim cihaz bendede var 60 fps yi geçmiyor. Tercihini ona göre yap. 60hz monitör slim için yeterli. Hz değeri arttıkça fiyat artar monitörde. İleride bir bilgisayarda kullanırım diyorsan monitörünü ozaman işler değişir. Yada ps 5 e geçerim diyorsan. Üst bir monitör alırsın
teşekkürler

Ah-IPS, panel.
VA panelden uzak dur.

Bunun gibi sanırım dimi.Portuda hdmi 1.4 ps4 slime uygun sanırım. Ayrıca 1MS ve psi

Son düzenleme:
Güzelde 144Hz işine yaramaz, ah-IPS olmasına bak. PlayStation 5 almayacaksan gerek yokta zaten ona oyun çıkana kadar düzgün 4-5 sene geçer. Dediğim firmaların 60Hz fiyatlı olanları ve ah-IPS olanlarını bul, bu monitör güzel de gösterdiğin çok para verme diye dedim.

Güzelde 144Hz işine yaramaz, ah-IPS olmasına bak. PlayStation 5 almayacaksan gerek yokta zaten ona oyun çıkana kadar düzgün 4-5 sene geçer. Dediğim firmaların 60Hz fiyatlı olanları ve ah-IPS olanlarını bul, bu monitör güzel de gösterdiğin çok para verme diye dedim.
anladım ,peki şunun ile ilgili bilginiz varmı, ps4 hdmi 1.4 port dersek, ps4 ü hdmi 2.0 bir ekrana bağlasam sorun olurmu.sanırım kablosuda önemli

Yok sorun olmaz ya çalışır bilidğim kadarıyla uyumsuzluk göstermiyor. Ama yine bilgisi olan bir arkadaş varsa söyleyebilir bildiğim kadarıyla çalışıyor.

Anladım, peki şunun ile ilgili bilginiz var mı, PS4 HDMI 1.4 port dersek, PS4'ü HDMI 2.0 bir ekrana bağlasam sorun olur mu? Sanırım kablosuda önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı