PS4 Kolunu PC'ye Bağlayınca Ses Gidiyor

theshape123321

Femtopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba. AC: Odyssey oynamak için orijinal PS4 kolunu PC'ye bağlamak istedim ve başarılı bir şekilde bağladım fakat kolu PC'ye bağlayınca kulaklıktaki ses gidiyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Windows 10'un direkt olarak DualShock 4 desteği yok.
DS4 Windows adlı programı yüklediniz mi? Yüklemediyseniz hangi yolla bağladıysanız, USB'ya da Bluetooth kulaklık olarak algılıyor olabilir.

Evet DS4 Windows yükledim.

Windows ses ayarlarından DualShock orada "Bluetooth." gibi bir isimle gözükecek onu hangi ses sistemini kullanıyorsan onla değiştir düzelir. En kötü DualShock'a kulaklık takarsan sorun düzelecektir.

Cihazlar kısmında Xbox 360 Controller for Windows var.

DS4 Windows adlı programı yüklediniz mi? Yüklemediyseniz hangi yolla bağladıysanız, USB'ya da Bluetooth kulaklık olarak algılıyor olabilir.

Yok mu bir çözümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun çözümü çok basit, sırf gelip bu konuya bakanların işi görülsün diye yazıyorum. Sağ alttaki hoparlör simgesine tıklıyoruz > ses barı açılınca sesin kaçta olduğunu gösteren sayının hemen üstünde yukarıya doğru ok işareti var, ona tıklayarak kulaklık işitme bölümü olarak değil hoparlör olarak seçiyoruz ve işlem tamam. Hem kontroller çalışıyor hem de aynı anda sesi alıyoruz kulaklıktan.

@007ByLee teşekkür ederim ondan gördüm buraya yazayım dedim​

Sorunun çözümü çok basit, sırf gelip bu konuya bakanların işi görülsün diye yazıyorum. Sağ alttaki hoparlör simgesine tıklıyoruz > ses barı açılınca sesin kaçta olduğunu gösteren sayının hemen üstünde yukarıya doğru ok işareti var, ona tıklayarak kulaklık işitme bölümü olarak değil hoparlör olarak seçiyoruz ve işlem tamam. Hem kontroller çalışıyor hem de aynı anda sesi alıyoruz kulaklıktan.

@007ByLee teşekkür ederim ondan gördüm buraya yazayım dedim​

Benim de laptopta hoparlörden ses gidiyordu direkt. DS4'ü ses aygıtı olarak tanıyor kablo ile takınca Windows. Bu şekilde yapınca düzeldi :) Çok teşekkürler :)

Hocam DS4 Windows programını yüklemezsek bir şey olur mu? Ben direkt USB kablo ile DS4'ü laptopa takıp oynuyorum. Ses sorunu oluyordu onu da alttaki mesajla çözmüş oldum. Daha hiç DS4 Windows yükleyip kurmadım. Bir şey olur mu? Ya da gerekli mi o program?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, arkadaşlar PS3 koluyla oynarken sorun olmuyordu fakat 2 gündür taktığım zaman ses olarak algılanıyor ve random sayı olarak hoparlör kısmında gözüküyor. Çözümünü bilen var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı