PS4 mü, Xbox One S mi?

dlasb

Kilopat
Ben 4-5 yıllık PS4 kullanıcısı olarak Xbox One s'i seçiyorum. Herkese göre değişir ama Xbox'ın gerek lobisi, gerek Türkiye'ye verdiği hizmetten dolayı. PS now var PS4'de fakat çıktığından beri Türkiye'de yok (4-5 yıldır). Belki bazılarınız bile yeni duymuş olabilir. Xbox Game Pass çıktığından beri Türkiye'de var. Neyse fazla uzatmadan sözü size bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse kimsenin hayatına karışamaz ha nasıl karışamaz şu şöyle giyinir. Şaka bir yana ben şahsen PS4 seçerim exclusive oyunları için ancak sizin elinizde PS4 olduğundan o oyunları oynamışsınızdır. Kafanıza göre.

Exclusive hariç her konuda Xbox derim.

- Kontrolcüsü daha rahat.
- Online altyapısı daha iyi.
- Gamepass sayesinde çok ucuza bir çok oyun.
- One X ile çok daha güçlü bir donanım.

Exclusive oyunlar beni çok çekiyor. Ben yukarıdakilere çok takılmıyorum o yüzden PS4 derim.

Windows 10 bilgisayarlar Xbox olmuşken niye Xbox diyeyim. :) Evimdeki oyuncu bilgisayarımda Xbox oyunlarını oynayabiliyorum ve üstelik çevrimiçi oynamak için Xbox Live Gold'a senelik 439 Lira vermem de gerekmiyor. Konsol eşittir PlayStation, zaten tüm dünya da bunu kabul etmiş durumda PlayStation 4 satış rakamları 100 Milyonu aşmış, Xbox One ise en son 50 milyon için çırpınıyordu. Xbox güçlü donanım filan boş laflar, eve gelip konsolu açtığında sana oyun sunmuyorsa donanımı ne yapayım broşüründe donanım gücünün fazla olması bana bir şey katmıyor. Xbox bana God of War, Days Gone, Uncharted, Last of Us, Horizon Zero Dawn, The Last of Us, Bloodborne, Death Stranding sunabiliyor mu? Sunamıyor. Peki elindeki 2-3 tane özel oyunu zaten PC'ye de geliyor mu, geliyor.

Windows 10 bilgisayarlar Xbox olmuşken niye Xbox diyeyim. :) Evimdeki oyuncu bilgisayarımda Xbox oyunlarını oynayabiliyorum ve üstelik çevrimiçi oynamak için Xbox Live Gold'a senelik 439 Lira vermem de gerekmiyor. Konsol eşittir PlayStation, zaten tüm dünya da bunu kabul etmiş durumda PlayStation 4 satış rakamları 100 Milyonu aşmış, Xbox One ise en son 50 milyon için çırpınıyordu. Xbox güçlü donanım filan boş laflar, eve gelip konsolu açtığında sana oyun sunmuyorsa donanımı ne yapayım broşüründe donanım gücünün fazla olması bana bir şey katmıyor. Xbox bana God of War, Days Gone, Uncharted, Last of Us, Horizon Zero Dawn, The Last of Us, Bloodborne, Death Stranding sunabiliyor mu? Sunamıyor. Peki elindeki 2-3 tane özel oyunu zaten PC'ye de geliyor mu, geliyor.
Gamepass için XB1S almayı düşünüyordum 2018 sonlarında. Bir kaç ay sonra Gamepass PC için duyurulunca XBOX almaktan vazgeçtim. Microsoft XBOX'a ne yapmak istiyor anlayamıyorum :D

Normalde XB, PS'den daha iyi ama XB'ın özel bir içeriği yok. Oyunları, servisleri, işletim sistemi vs. bir çok şeyi PC'de daha ucuz ya da daha iyi. Bu yüzden insanlar XB alacağına PC toplayıp PS4 çekiyor.

"Türkiye'ye verdiği hizmetten dolayı " demişsin ama Gamepass in özel fiyatlandırması ve Forza nın Türkçe çıkması dışında Xbox ın Türkiye hizmeti elle tutulur değil. Sony neredeyse her çıkan Exclusive oyuna Türkçe dil ekliyor. Benim için sorun değil oyunları İngilizce oynuyorum genelde, ama İngilizce bilmeyen insanlar için büyük bir hizmet bu,Türkçe oyunlara bizi Sony alıştırdı desek yanlış olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı