PS4 neden her oyunda 30 FPS gösteriyor?

Genel anlamda söylüyorum. 1080p' de çoğu oyunu 30 fps' de çalıştırıyor. Donanımsal olarak yeterli olsaydı oyunları 60 fps'de oynardınız.

2014' teki oyunlar grafik kalitesi üzerinden satış yapabilmek için iyi grafiklerle yapılmış olabilir.
2013 yılının mimarisinden çok bir şey beklememek lazım. Yıl olmuş 2021 😀. Ama iyi kötü idare ediyor cihaz. En baba oyunları bile sabit oynattıysa gerisi hikayedir benim için.

Yeterli bir seviye konsol olmasa TLOU2 gibi bir oyun bu konsol için çıkmazdı hocam. Öyle ki bu konsol için hala God of War: Ragnarok gelecek söylentileri var, ki gelecek gibi de. Siz anlayın nasıl kudretli bir konsol olduğunu.
Oyunlar zaten PS4'ün gücü baz alınarak geliştiriliyor, bu normal bir şey. Elinizde spesifik bir donanım var ve onun için oyun geliştiriyorsunuz. TLOU2 de PS4' ün gücü baz alınarak geliştirildi, ve konsolda 30 FPS' te çalışıyor.

Çok sağ olun arkadaşlar. Peki sizce 3 model arasında çok bir fark var mı?
Hepsinde FPS aynı gösteriyor sonuçta.
Bu arada yanlış bir algı var biraz. PS4 Pro bazı oyunları 60 FPS açabiliyor. Tam olarak 60 FPS veremiyor ama zorluyor. Mesela God of War habire 40-60 FPS arası gezip duruyor Pro bir cihazda.

Tabii bu sağlıklı bir 60 FPS olmuyor, orası ayrı. Arkadaşların dediği gibi 4K bir ekranınız yoksa Slim kasa tercih edebilirsiniz fakat Pro konsolların daha uzun ömürlü olacağını unutmayın, her açıdan.

2013 yılının mimarisinden çok bir şey beklememek lazım. Yıl olmuş 2021 😀. Ama iyi kötü idare ediyor cihaz. En baba oyunları bile sabit oynattıysa gerisi hikayedir benim için.
Buna karşıt bir şey demedim ki zaten. Ama çıkıp da on yıllık cihaza aşırı güçlü demek biraz absürt kaçıyor.

PS4 Slim sahibiyim efendim, kendim bizzat deneyimlerimle konuşuyorum.

Oyunlar zaten PS4'ün gücü baz alınarak geliştiriliyor, bu normal bir şey. Elinizde spesifik bir donanım var ve onun için oyun geliştiriyorsunuz. TLOU2 de PS4' ün gücü baz alınarak geliştirildi, ve konsolda 30 FPS' te çalışıyor.
Öyle mükemmel dinamikleri ve grafikleri olan bir oyunun 30 FPS akıcı bir şekilde böyle bir cihaza çıkabilmesi yine cihazın gücünün iyi olduğunun göstergesidir bana göre. 7.5 yıllık bir konsolun böyle bir şey sunması inanılmaz bir olay.

@kt2 o işin arka planı çok karışık.

PS4 çöpe atılacak bir konsol değil. 115 milyon satmış bir konsola oyun çıkarmamak yürek ister. Bağımsız, düşük bütçeli geliştiriciler bu işi benden daha iyi bilir.
PS4'e çıkarmazsan potansiyel kişi 2 milyon, çıkarırsan 117 milyon. Gerekirse stüdyoyu optimizasyona adarlar.

Geri
Yukarı