PS4 neden her oyunda 30 FPS gösteriyor?

İmkansız olan nedir? Ya PS4 konsolunuz yok, ya da cihazı yeni aldığınız için gözünüz henüz 30 FPS'e alışmadı.
İnanılmaz olan şey, 2014 yılında çıkmış konsolun 2020 GOTY oyununu 30 FPS oynatabilmesi. Bilgisayara kalsa böyle bir şey mümkün değil.

Yeterli bir seviye konsol olmasa TLOU2 gibi bir oyun bu konsol için çıkmazdı hocam. Öyle ki bu konsol için hala God of War: Ragnarok gelecek söylentileri var, ki gelecek gibi de. Siz anlayın nasıl kudretli bir konsol olduğunu.
Yapma ya, Apex oynarken zevk vermiyordu idi...

CoD, takılma yaşıyordum...

Sebebi ne olabilir acaba?

@SERDANN x64 mimarili bir cihaz ile PC donanımlarını karşılaştırmamak lazım.
İnanılmaz olan şey, 2014 yılında çıkmış konsolun 2020 GOTY oyununu 30 FPS oynatabilmesi. Bilgisayara kalsa böyle bir şey mümkün değil.
Mimari, yazılımsal hileler ve optimizasyonun her şeyi yapabileceğinin bir kanıtı.

Geliştiricilerin, oyunları önce konsola optimize etmesi de bir etken bunda.

Yapma ya, Apex oynarken zevk veriyordu idi...

CoD, takılma yaşıyordum...

Sebebi ne olabilir acaba?
Monitörün VRR destekliyor mu? Apex'de motion blur açık mı?

Öyle mükemmel dinamikleri ve grafikleri olan bir oyunun 30 FPS akıcı bir şekilde böyle bir cihaza çıkabilmesi yine cihazın gücünün iyi olduğunun göstergesidir bana göre. 7.5 yıllık bir konsolun böyle bir şey sunması inanılmaz bir olay.
Ben güçten çok optimizasyon derdim buna. Tabii TLOU2' nin 7 yıllık bir cihazda böyle kaliteli görseller sunması hâlâ donanımının günümüzde yeterince iyi olduğunun bir göstergesi.

2 cihazda 30 FPS'in farklı gözükmesi. Eğer farklıysa biri 30 FPS değildir. Evet PS4 konsolum yok. @Lockheed Hocamın yazdıklarını okuduktan sonra ikna oldum.
Bunu teknik olarak yorumlayamasam bile gözlü görülür kanıtlar ve deneyimler var. Herhangi bir PC oyununu 28-30 FPS oynamayı deneyin ve herhangi bir PS4 oyununu 30 FPS oynamayı deneyin. Arada olan fark çok açık kendini belli ediyor. Ben teknik olarak bunu yorumlayamasam bile YouTube üzerinden bunu teknik olarak açıklayan kişiler var.

@SERDANN x64 mimarili bir cihaz ile PC donanımlarını karşılaştırmamak lazım.

Mimari, yazılımsal hileler ve optimizasyonun her şeyi yapabileceğinin bir kanıtı.

Geliştiricilerin, oyunları önce konsola optimize etmesi de bir etken bunda.

Monitörün VRR destekliyor mu? Apex'de motion blur açık mı?
TV'de oynuyordum, açık değil...

Veriyor demişim, düzelttim...

Geri
Yukarı