Çözüldü PS4 oyunları PS5'te oynanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba.

1701018329482.png

Mesela bu oyun. Veya;

1701018364488.png

Bu iki oyunda PS4 diyor benim PS5'im var bunları alıp oynayamaz mıyım? Yani mesela NBA 2K24'ün Ps4/Ps5 hali var fakat A Way Out'un PS5 hali yok ben bu oyunu almak istesem nasıl oynayacağım? EA Play hariç. Veya başka soru sorayım, PS4 oyunları ucuz oluyor PS5 oyunlarına göre, aynı oyundan bahsediyorum 4 için olan 500 ise 5 için olan 600, bunun sebebi nedir?

Evet oynanır ama bildiğim kadarıyla bazı oyunlar 30FPS çalışır ve PS4 grafikleri ile gelir. Eğer ki oyun PS5'e portlanmışsa ve bu tip sorunları istemiyorsanız PS5'e portlanmış versiyonunu almalısınız.

Oynayabilirsin, PS5'de geriye dönük imkanı var.
Onu nereden anlayacağım? Çünkü PS Store'yi çok bilmiyorum daha bugün aldım konsolu ve bazı oyunların Ps5 hali yok. Açıklamalara baktım Ps5 gibi bişey göremedim bundan nasıl emin olacağım. Şimdi oyunu alıp iade edememek var, fiyatlar zaten sınırı aşıyor bide oynayamamayı kaldıramam :D

Onu nereden anlayacağım? Çünkü PS Store'yi çok bilmiyorum daha bugün aldım konsolu ve bazı oyunların Ps5 hali yok. Açıklamalara baktım Ps5 gibi bişey göremedim bundan nasıl emin olacağım. Şimdi oyunu alıp iade edememek var, fiyatlar zaten sınırı aşıyor bide oynayamamayı kaldıramam :D

Hocam pek çoğu geriye dönük uyumlu. Zaten oynanmasa PS Store'da satılmaz diye düşünüyorum.

PS5 yazmıyorsa PS4 için çıkarılan grafikte modelde ve FPS'de oynarsın PS5 cihazında.

Yeni konular

Geri
Yukarı