PS4 oyunlarını izlerken ve oynarken farklı hissettirmesi

swezyyy

Centipat
Yer
Cu'nun Yanı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar arkadaşlar, bende Dark Souls 3 ve Bloodborne var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda gördüğünüz üzere, oyun gayet güzel akıcılığa sahip, fakat ben kendim aynı PS4 ile oynarken nedense böyle olmaktan çok uzak. Aynı koşullarda oynamama rağmen nedensizce daha yavaş gözüküyor. Lütfen yardım edin.

Çünkü sebebi video kayıtlarının 60 FPS olması. Kayıtlar akıcı olarak gözükür. 60 FPS olmasa bile akıcı gözükür. Deneyimleyen kişi gerçek FPS değerini alarak oynar. Yani kısaca paylaşımınızdaki kişiler sizin ile aynı şekilde oynuyor. Akıcı oynamıyorlar.

Ayrıca PS4 PRO bazı oyunları 60 FPS açabilirken, PS4 düz kasalar 30 FPS açıyor. Ama yine de video paylaşımları gerçek tecrübeyi yansıtmaz.

Selamlar arkadaşlar, bende Dark Souls 3 ve bloodborne var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu videoda gördüğünüz üzere, oyun gayet güzel akıcılığa sahip, fakat ben kendim aynı PS4 ile oynarken nedense böyle olmaktan çok uzak. Aynı koşullarda oynamama rağmen nedensizce daha yavaş gözüküyor. Lütfen yardım edin.

Kayıt alınan televizyon veyahut monitör çok etki ediyor o yüzden yardım edilecek bir şey yok ha çözünürlük ayarıyla oynaman belki etkili olabilir.

Çünkü sebebi video kayıtlarının 60 FPS olması. Kayıtlar akıcı olarak gözükür. 60 FPS olmasa bile akıcı gözükür. Deneyimleyen kişi gerçek FPS değerini alarak oynar. Yani kısaca paylaşımınızdaki kişiler sizin ile aynı şekilde oynuyor. Akıcı oynamıyorlar.
Teşekkürler hocam.
E o zaman neden soruyorsunuz be hocam cevap belli zaten 480p ile 1080p bir mi canım hocam.
Özür dilerim hocam bu işlerden anlamıyorum.

Selamlar arkadaşlar, bende Dark Souls 3 ve Bloodborne var.

Motion Blur u kapattıktan olabilir.
Monitör yada tv nin görüntü yumuşatma özelliği var ise onu açabilirsin.

Ayrıca PS4 PRO bazı oyunları 60 FPS açabilirken, PS4 düz kasalar 30 FPS açıyor. Ama yine de video paylaşımları gerçek tecrübeyi yansıtmaz.
Tamamen doğru, oyunu oynamak ile sabit fps videosunu izlemek farklı şeylerdir, farklı hissettirmesi doğaldır.

Geri
Yukarı