Ps4 Slim vs Ps4 Pro

Ps4 slim vs Ps4 Pro

• Ps4 Slim

• Ps4 Pro

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Erkam0211

Kilopat
Daha fazla  
İleriye dönük olmasını umuyorum, 30-60 FPS benim için pek önemli değil. Zaten 4K televizyonum da yok ancak 3-4 sene sonra çıkan oyunlarda slim bana sorun çıkarır mı? Sırf bu yüzden PS4 Pro mu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
O süre sonunda mutlaka PS4 Pro'nun avantajları olacaktır. Bütçe konusunda sıkıntınız yoksa PS4 Pro almalısınız.

Tartışmasız PS4 Pro.
Standart PS4 (slim de dahil) dahil şuan bile oyunlarda bir çok teknik sıkıntı ile boğuşuyor. Kimi oyun da ancak 900p çözünürlükte görüntü verebiliyor. Kimi oyun ise stabil 30 FPS bile veremiyor. 1-2 sene sonrasını düşünün artık.

Tartışmasız PS4 Pro.
Standart PS4 (slim de dahil) dahil şuan bile oyunlarda bir çok teknik sıkıntı ile boğuşuyor. Kimi oyun da ancak 900p çözünürlükte görüntü verebiliyor. Kimi oyun ise stabil 30 FPS bile veremiyor. 1-2 sene sonrasını düşünün artık.

O firmaların sorunu, donanımın değil. Uncharted 4 ve Lost Legacy'e bakın bir.

O firmaların sorunu, donanımın değil. Uncharted 4 ve Lost Legacy'e bakın bir.

PS exlusive oyunlara diyeceğim bir şey yok zaten. Gerek grafiksel gerekse de teknik açıdan gayet başarılı yapımlar ama şunun farkında olmak gerek, her oyun geliştirici firma da Naughty Dog kadar kaliteli oyunlar geliştirebilecek, konsolun gücünü tam manası ile kullanacak potansiyele sahip değiller. Kaldı ki zaten Naughty Dog bile her sene oyun piyasaya süren geliştirici bir firma değil. Yani Naughty Dog oyunu olan Uncharted'ı referans göstererek konuşmayı mantıklı bulmuyorum.

Yabancı forumlar da DH 'de vb. siteler de de dile getirildi pek çok defa. Oyun geliştiricileri de PS4'ün donanımsal olarak zayıf oluşundan epey şikayetçiler.

Bakın bura da detaylıca açıklamışlar. Oyun Geliştiricisinden PlayStation 4'e Ağır Eleştiri!

PS4 Pro'nun çıkış nedenlerinden birisi de bu zaten. PS4 donanımsal olarak çıktığı yılda bile zayıf bir konsoldu.

Oyun geliştiricileri için zaman para kadar değerli. Dolayısı ile zayıf bir konsolda bir oyunu geliştirmek optimize etmek için daha çok zaman harcamak çaba sarf etmek geliştiriciler açısından da rasyonel olmayacaktır.

Son düzenleme:
Düz olanını al geç Pro'nun gücünü Sony hariç kullanan yok.
Hocam dur daha bismillah. :) Exlusive olarak Horizon Zero Dawn 'dan başka Pro baz alınarak geliştirilen 3.parti oyunları doğru düzgün görmedik daha. Çoğu oyuna Pro yaması geldi sadece. Dolayısı ile böyle bir yorumda bulunmak için erken henüz.

Hadi geçtim bunları standart PS4 çoğu oyunda stabil 30 FPS bile veremeyen bir konsol. Bütçe el verdiği sürece standart PS4 tercih etmek için ben bir neden göremiyorum.

Üretici olsanız hem PS4 hem PS4 Pro hem Xbox One/S hem de Xbox One X için uğraşmak ister misiniz ? Hayır, ben olsam uğraşmam oyunları Xbox One vs PS4'e göre tasarlayıp daha güçlü olan ağabeyleri için sadece biraz MSAA açar bırakırım çünkü oyun yapımcısı parasına bakar o oyunu Pro için özelleştirsede özelleştirmesede satar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı