PS4 PRO alınır mı ?

Şimdi hocam buradaki fark 4K oyun da değil excuelsive oyunları ayrı bir mesele de şahsım adına konuşayım Masaüstü bilgisayarlara PS4'deki kadar uğraşsalar birçok oyunda optimizasyonlar çok daha iyi olabilirdi fakat AMD'nin Graphics Core Next mimarisine sahip bir GPU bile GTX 960 kadar iyi grafikleri görmekte diye düşünüyorum çünkü adamlar çok uğraşıyor. Özetle alırsanız pişman olmazsınız bence. 4K oyunları çok yüksek grafiklerde oynayamayacak zaten, bildiğim kadarıyla PS4'e göre 4K'da daha iyi performans veriyor. Zaten aralarında 600 lira fark var çok da bir artış beklemeyelim. Zaten şart değil 4K oyun oynamak benim için 1080p 60FPS versin daha ne ala o makina için fakat olursa hoş olur orası doğru. :)

Konsol her ne durumda olursa olsun her zaman rahatlık ve oyun avantajı olur. Bakın bir çok oyun en büyük örneklerinden biri Batman konsol sahipleri mutlu mesut oynarken Pc sahipleri güncelleme beklemekten ölüyorlardı. Güncel bir örnekte Dishonored 2. Birçok yerde Pc sürümünde sıkıntı olduğunu okudum. Konsol ise belki 30 fps ama stabil bir performans verir. Oyun deneyiminizi baltalamaz. Bir de Özel oyun avantajı var ki anlatmaya kelimeler yetmez. Pc nin üstün olduğu yer ise oyun fiyatları ve de AAA olmasa da Pc özel oyunları. DayZ Rust... gibi. Konsol alırken önemli olan özel oyunlardır. Bir göz atın bakarken içinizde bir ses ben bunları oynamalıyım diyorsa koşun beklemeyin. Ama bir heyecan yaratmıyorsa Pc daha mantıklı olacaktır.

Hocam o 2-3 oyundan çok daha fazlası var inanın. Read dead redemption 2, God of war, Days gone, Final Fantasy XV, Detroit become human, Spiderman. Bu saydığım oyunlar daha çıkmadı çıkacak olanlar. Bunların bir de last of us, uncharted serisi gibi daha önceden çıkmış oyunlar da var. :) Yani kesinlikle değer.
Şu oyunlar için ben de almayı düşünüyorum.

Arkadaşlar konsollar her zaman firmaların en gözde platformu. Örnek vermek gerekirse, BF1 şuan aktif oyuncu sayılarına bakın ayrı ayrı olarak sayı gözüküyor ne demek istediğimi anlarsınız. Bana sorarsanız, böyle arada bir konsol çıkmasa konsol derim. İyi para kırarlarsa bunlardan vay haline...

Oyunlar ilk çıktığında konsollarda pürüzsüz oynarken PC'de oynanmayacak kadar kötü halde oluyor konsol rahat adam için PC ise uğraşmayı seven adam için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı