PS4 Pro halen alınır mı?

O oyunlar da büyük ihtimalle son özel oyunlar olacak. Ama Sony PS5'i 2020 den erken çıkarmayacağı için daha en az 1.5-2 senesi var.
Kaynak: Sony, PlayStation 4’ün fişini çekmeye hazırlanıyor - Donanım Günlüğü
Öncelikle kaynak çok kötü, haber berbat. Malumun ilanını içerği şişirip haber diye her yere kopyalamışlar, sabah bu haberi yanlış hatırlamıyorsam CNN Türk'de görmüştüm. :) Konsolun ömrünü tahmin etmek için analist veya müneccim olmaya gerek yok. Bu zaten tahmin edilebilir bir tarih. Saydığım tüm oyunları es geçip bir sonraki nesili şimdiden bekleyecek kişi zaten oyun oynamayı fazla sevmiyordur.

Oyun zevkinize bir şey diyemem ama Xbox kolu konusunda kesinlikle katılmıyorum. Içinde ayrı ayrı bulunan titreşim motorları bile Dualshock'ı elemeye yeter.
Malesef pilli olması hanesine koca bir eksi, 2018 yılında kablosuz bir cihazın şarjlı değil de pilli olması trajikomik. Xbox One kontrolcüsünü ben de seviyorum hatta PC'de kontrolcü olarak birinci önerim de daima Xbox One kontrolcüsüdür ancak Dualshock 4 karşısında artıları kadar eksileri de yok değil.

PS4 Pro + Güzel 4K bir televizyon ile alınır o zaman. Özellikle exclusive oyunları oynamak istediğimden Xbox hiç düşünmedim. Zaten bütün arkadaşlarımda da PS4 var kimsede xbox yok.

Malesef pilli olması hanesine koca bir eksi, 2018 yılında kablosuz bir cihazın şarjlı değil de pilli olması trajikomik. Xbox One kontrolcüsünü ben de seviyorum hatta PC'de kontrolcü olarak birinci önerim de daima Xbox One kontrolcüsüdür ancak Dualshock 4 karşısında artıları kadar eksileri de yok değil.
Bataryası da mevcut.

Bataryası da mevcut.
Biliyorum, en yakın arkadaşım benim tavsiyem ile X1 kontrolcüsü almıştı ve ekstra çözümleri yaptık. Demek istediğim artıları eksileri var, sadece pil mevzusuna takılma. Dualshock 4 üzerinde dokunmatik yüzey var, özellikle exclusive oyunlarda çok güzel adapte ediyorlar oyuna. Dualshock 4 üzerindeki hoparlör bazı oyunlarda özel sesleri veriyor mesela Detroit Become Human oyununda telsiz sesleri kontrolcüden geliyor gibi...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı